КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кам’янка-Бузької міської ради

28 Лютого, 2024 р., 09:12
Вакцинація – це не тільки про дитинство. Дорослим теж слід захищатись від інфекцій та отримувати щеплення для власного захисту.
26 Лютого, 2024 р., 12:19
До уваги мешканців Кам’янка-Бузької ТГ!!!
22 Лютого, 2024 р., 11:47
22 лютого Всесвітній день енцефаліту, який проводиться з метою підвищення досвідченості людей щодо енцефаліту і тим самим запобігти можливим випадкам ураження цим інфекційним захворюванням. Енцефаліт - це запалення головного мозку. Енцефаліт буває вірусним, мікробним, алергічним, токсичним та інфекційно-алергічним. Збудники - переважно віруси: вірус кліщового енцефаліту, рідко - віруси кору, герпесу, краснухи, сказу, ВІЛ. Також розрізняють первинний і вторинний види. При важких формах перебігу хвороби, можлива смерть, тому важливо вчасно звернутися за медичної допомогою. До основних ранніх симптомів відносяться: лихоманка, головний біль, м’язово-суглобний біль, відчуття загального нездужання. Протягом кількох наступних годин чи днів приєднуються загальномозкові та возгнищеві симптоми, сплутаність або цілковита втрата свідомості, дезорієнтація, сонливість, слабкість, судоми, розлади мовлення, галюцинації, неконтрольовані рухи очей (ністагм), порушення зору. Профілактика енцефаліту : насамперед щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, вітряної віспи, грипу, поліомієліту, сказу. Слід уникати контакту з дикими звірами та бродячими собаками і котами. Враховуючи, що одним із найпоширенішим носієм енцефаліту є кліщ ( близько 13% усіх кліщів заражені вірусом). Потрібно проводити ретельний огляд тіла після прогулянок на природі, особливо навесні. Використовувати захисний одяг для прогулянок у лісі та спеціальні засоби проти кліщів. При наявності даних симптомів негайно звертатися до лікаря.
21 Лютого, 2024 р., 10:38
 Холестерин та жири — зло для серцево-судинної системи. Проте це не зовсім так. Холестерин — це жироподібна речовина, яка надходить в організм з харчовими продуктами та має низку корисних функцій, зокрема:  бере участь в синтезі статевих гормонів і жирних кислот  допомагає утворювати вітамін D А шкодить здоров’ю не сам холестерин, а його надлишок. Саме він відкладається в стінках судин, викликаючи атеросклероз — так звані «бляшки», що обмежують або блокують потік крові. Що призводить до підвищення рівня холестерину?  Надмірна кількість насичених жирів (жирні сорти м’яса, птиці, молочні продукти високої жирності тощо).  Продукти із вмістом промислових трансжирів (фастфуд, магазинна випічка, смажені страви, снеки, напівфабрикати).  Натомість ненасичені жири, які містяться в морській рибі, рослинній олії, авокадо та горіхах, допомагають знижувати рівень холестерину й підтримувати здоров'я серцево-судинної системи. Обирай збалансоване харчування та обов’язково контролюй власний рівень холестерину у свого сімейного лікаря  А дізнатися про фактори ризику хвороб серця і судин можна на сайті: https://cvd.phc.org.ua/
19 Лютого, 2024 р., 09:48
До уваги мешканців Кам’янка-Бузької ТГ!!!
16 Лютого, 2024 р., 09:30
Сьогодні знову повертаємося до міфу про аналізи. Думка про те, що  сімейний лікар має виписати е-направлення на всі аналізи, які бажає зробити пацієнт  є хибною.  Лікар призначає аналізи пацієнтам. Не навпаки  Трохи детальніше  Аналізи, які потрібні для діагностики та визначення схеми лікування, є складовою медичних послуг.  Аналізи є безоплатними для пацієнтів. За кожним медичним пакетом передбачено певний перелік, відповідно до специфіки надання медичної допомоги.  Головна умова для безоплатних аналізів, якщо пацієнт не лікується в стаціонарі — це направлення. А якщо пацієнт лікується в умовах стаціонару, то всі необхідні аналізи передбачені стаціонарними пакетами надання допомоги і мають бути зроблені безпосередньо у лікарні.  Електронне направлення виписує лікуючий лікар — або лікар первинної ланки, або вузький спеціаліст, і тільки якщо це потрібно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Пацієнт не може вимагати направлення на аналізи за власним бажанням.  Направлення на аналізи виписує той лікар, який і призначає ці обстеження.
14 Лютого, 2024 р., 09:30
Більшість українців знає, що миття рук, дотримання дистанції та вакцинація – є базовою профілактикою ГРВІ. Але чи знали ви, що можна знизити власні шанси захворіти на рак?
13 Лютого, 2024 р., 09:56
Таке питання нерідко ставлять пацієнти в соцмережах або телефонуючи до контакт-центру НСЗУ. Відповідаємо  Щоб почати отримувати “Доступні ліки” при серцево-судинних захворюваннях безоплатно або з частковою доплатою потрібно звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.  Лікар чи лікарка випишуть електронний рецепт на підставі обстежень та діагнозу. В рецепті буде вказано міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).  Кардіолог не виписує е-рецепт на “Доступні ліки”. Тому саме задля призначення таких ліків кардіолога шукати не потрібно. Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування. Нагадуємо, що з рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, яка має договір із НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Тут є “Доступні ліки”. Також знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна: – через дашборд на нашому сайті: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map (в меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації); – через чат-бот “Спитай Гриця” https://t.me/SpytaiGrytsia_bot; – за допомогою оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
12 Лютого, 2024 р., 10:14
До уваги мешканців Кам’янка-Бузької ТГ!!!
09 Лютого, 2024 р., 11:00
80% усіх випадків інсультів можна запобігти – дізнайся як та розкажи іншим! За даними ВООЗ, інсульт є другою причиною смерті людей віком старше 60 років і п’ятою – людей віком 15–59 років. На жаль, інсульт – це не далека і випадкова проблема, а захворювання, з яким може зіштовхнутись кожен. Щороку понад 100 тисяч українців втрачають життя через інсульт, третина з них – молодше 65 років. Головне, що потрібно знати про інсульт Типи інсульту. Найпоширеніший тип інсульту – ішемічний (приблизно 85 %). Виникає при закупорці кровоносної судини, що постачає кров до мозку. Геморагічний інсульт (близько 15 %). Виникає через розрив судини в мозку, що призводить до крововиливу в мозкові тканини. Основні ознаки інсульту легко запам’ятати завдяки абревіатурі МОЗОК: М – нерозбірлива Мова або нерозуміння слів О – раптова асиметрія Обличчя З – раптове Запаморочення, втрата рівноваги О – Очі, раптове погіршення зору К – слабкість чи оніміння Кінцівок, частіше з одного боку. Що робити. Не зволікай. При підозрі на інсульт важлива кожна хвилина, негайно викликай бригаду екстреної медичної допомоги – телефонуй 103! Як запобігти. Будь фізично активним, обирай здорову їжу, відмовся від вживання тютюну та алкоголю, контролюй артеріальний тиск, рівень холестерину та глюкози крові. Вчасно звертайся до сімейного лікаря на чекапи. Поділись цією інформацією зі своїми близькими та друзями. Розповідай про інсульт, це допоможе зберегти багато життів. Час обирати здоров’я!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано