Кам’янка-Бузький сектор обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує!
З якої системи оподаткування стартує ФОП після взяття на облік?
Завідувач Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора надав коментар-відповідь про те, що підприємництво – це самостійна, ініціативна та систематична діяльність на власний ризик, яку здійснюють юрособи та фізичні особи – підприємці для отримання економічних і соціальних результатів і прибутку.
Згідно з п. 63.2 ст. 63 Податкового кодексу України (ПКУ), усі платники податків підлягають взяттю на облік у контролюючих органах.
Особливості обліку за окремими податками визначено п. 63.8 ст. 63 ПКУ. Для фізичних осіб – підприємців існують дві системи оподаткування доходів: загальна і спрощена. Порядок переходу на спрощену систему або відмови від неї регулює ст. 298 ПКУ.
Для переходу на спрощену систему ФОП подає заяву відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ. Відповідно до п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, ФОП, які подали заяву до кінця місяця реєстрації і обрали першу або другу групу, стають платниками єдиного податку з першого числа наступного місяця після держреєстрації.
Новостворені ФОП, які протягом 10 днів після держреєстрації подали заяву на третю групу без ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня державної реєстрації. Так само, за п.п. 298.8.5 п. 298.8 ст. 298 ПКУ, новостворені ФОП, що подали заяву на четверту групу до кінця місяця реєстрації, є платниками єдиного податку з дня державної реєстрації. Оподаткування доходів ФОП на загальній системі визначає ст. 177 ПКУ.
Отже:
- з моменту взяття на облік ФОП (крім е-резидента) автоматично перебуває на загальній системі оподаткування, якщо він не подав заяву на спрощену систему відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ;
- якщо ФОП подав заяву на першу або другу групу, він стає платником єдиного податку з першого дня наступного місяця після реєстрації;
- якщо заяву подано на третю або четверту групу, ФОП вважається платником єдиного податку з дня державної реєстрації.
У Кам’янка-Бузькому секторі обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області провели практичний семінар для платників податків: головні акценти
У Кам’янка-Бузькому секторі обслуговування платників Львівської ДПІ відбувся черговий семінар-практикум для платників податків, під час якого фахівці податкової служби надали громадянам вичерпні пояснення щодо ключових змін у податковому законодавстві.
Основну увагу податківці зосередили на особливостях нарахування та сплати різних видів податків, зокрема мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для фізичних осіб. Учасникам детально пояснили алгоритм його розрахунку, випадки застосування та винятки, передбачені законодавством.
Окремим блоком фахівці податкової зупинилися на темі доступності та безбар’єрності послуг ДПС. Платникам розповіли про сервіси, спрямовані на полегшення взаємодії з податковими органами, зокрема про цифрові інструменти канали комунікації, що забезпечують безбар’єрний доступ до інформації та послуг для всіх громадян.
Наприкінці заходу присутні ознайомилися з рекомендаціями щодо покращення якості обслуговування та висловили власні пропозиції. Отримана інформація сприятиме підвищенню рівня податкової грамотності та ефективнішій взаємодії між платниками й податковою службою.
Податківці – на зв’язку із платниками
У Кам’янка-Бузькому секторі обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області постійно проводиться інформаційно-консультаційна робота з платниками податків. Тут кожен охочий може отримати роз’яснення норм податкового законодавства, поради щодо заповнення звітності, обліку платежів, реєстрації РРО/ПРРО, нарахування та сплати майнових податків, а також дізнатися про можливості податкової знижки.
Нещодавно фахівці сектору провели низку тематичних консультацій для платників податків. Під час зустрічей вони відповіли на запитання присутніх, поділились практичними прикладами із щоденної роботи та нагадали про важливість своєчасного виконання податкових зобов’язань.
Окрему увагу під час зустрічей було приділено знайомству з діяльністю Офісу податкових консультантів. У цьому Офісі бізнес і громадяни можуть оперативно отримати професійні консультації з питань оподаткування – зрозумілі, практичні й доступні кожному.
У Кам’янка-Бузькому секторі обслуговування платників Львівської ДПІ – «гаряча лінія» з актуальних питань оподаткування
Нещодавно відбулася телефонна «гаряча лінія» за участі завідувача Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Тараса Печори.
Відповідаючи на запитання, Тарас Печора проінформував, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557.
Порядок функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет» визначається наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету».
При створенні Заяви в режимі «Введення звітності» платник самостійно встановлює фільтр за параметрами: «рік», «період», «тип форми», зокрема «J(F)13 Запити». З переліку електронних форм обирає необхідну форму Заяви (J/F 1302002), а потім відповідний територіальний орган ДПС: «регіон», «район» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації).
У запропонованій формі необхідно заповнити відповідні поля електронного документа, підписати та надіслати Заяву, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.
До Заяви платник може подати копію одного платіжного документа. Для цього у вкладці «Додатки» необхідно обрати опцію «Додати» документ довільного формату (F/J 1360102) та заповнити обов’язкові поля форми.
Оскільки у полі «Дата сплати до бюджету» Заяви вказується інформація щодо одного платіжного документа відповідно до якого була помилково або надміру сплачена сума грошових зобов’язань або пені, то з метою повернення таких сум за кількома платіжними документами, платник подає окремі Заяви за кожним платіжним документом.
Відповідно до абзацу першого п. 1 розд. ІІІ Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60, зокрема, Заява подається платником до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.
Завідувач Кам’янка-Бузького сектору
обслуговування платників Львівської ДПІ
Головного управління ДПС у Львівській області Тарас ПЕЧОРА
