Тестування на вірусні гепатити та алгоритм дій пацієнта.

Дата: 15.10.2024 14:35
Кількість переглядів: 38

Фото без описуГепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця.

Зокрема, типи В і С призводять до розвитку хронічного запалення печінки у мільйонів людей і є однією з головних причин цирозу та раку печінки та є причиною 96% випадків смерті від гепатиту. Саме гепатити В і С стануть найбільшою проблемою охорони здоров’я у наступні 10 років.

Вчасне діагностика вірусних гепатитів є дуже важливою, оскільки завдяки лікуванню можна попередити розвиток серйозних уражень печінки.

Зробити тест на вірусні гепатити варто хоча б раз протягом життя.

Періодичне повторне тестування (раз на рік) рекомендовано для всіх осіб, з поведінкою, станами та факторами, які можуть призводити до підвищеного ризику інфікування, а саме:

споживачам наркотиків ін’єкційним або інтраназальним шляхом (включаючи тих, хто вживав наркотичні засоби ін’єкційним/інтраназальним шляхом хоча б один раз);

чоловікам, що мають секс з чоловіками;

пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі;

особам, які мали маніпуляції, пов’язані з контактом з кров’ю та порушенням цілісності шкіри в медичних та немедичних закладах, у випадку, якщо є підозра щодо недотримання заходів з інфекційного контролю, коли протягом року особа отримувала стоматологічні втручання чи хірургічні маніпуляції або у випадках, коли протягом року особа отримувала стоматологічні втручання чи хірургічні маніпуляції, пов’язані із контактом з кров’ю більше 1 разу;

особам, які перебували/ють у місцях позбавлення волі;

медичним працівникам та іншим працівникм, які у зв’язку із виконанням службових обов’язків мали порізи, уколи предметами, які містять сліди крові, чи інший контакт з інфікованою вірусом гепатиту С або В кров’ю чи рідинами;

донорам крові;

особам, які живуть з ВІЛ;

особам, які мають в анамнезі статеві контакти з хворими на інфекцію ВГС та/або дотримуються сексуальної поведінки з високим ризиком інфікування;

особам із підозрою на хронічний вірусний гепатит (тобто особам з симптомами, ознаками, лабораторними маркерами гепатиту).

Безкоштовно зробити експрес-тест на вірусні гепатити можна у свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, або самостійно, придбавши тест у аптеці.

Алгоритм дій для пацієнтів.

Зверніться до лікаря, з яким ви підписали декларацію.

Сімейний лікар може Вас обстежити на вірусні гепатит С та В із використанням швидких тестів. Якщо результат тесту позитивний, необхідно буде пройти підтверджуюче обстеження методом ПЛР.

Пам’ятайте, що позитивний швидкий тест не є підтвердженням діагнозу, а може свідчити, що ви перехворіли і самостійно позбулись вірусу.

Якщо Ви вже знаєте, що хворі на вірусний гепатит С або В, можна одразу звернутися до лікаря-інфекціоніста поліклініки за місцем проживання або інфекційної лікарні.

Після підтвердження діагнозу, лікар-інфекціоніст надасть Вам інформацію, де проводиться безкоштовне лікування гепатитів за Державною програмою та перелік необхідних обстежень перед його початком.

Звернутися до обраного закладу та розпочати лікування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано