Міфи про ГРИП та застуду!
Занедужали? Робите домашній тест на грип - бац! Результат позитивний! Щоразу, як ви захворієте на застуду чи грип, навколо з’являється безліч «експертів», які щедро діляться своїми порадами. І тут починається: одна людина радить обливатися холодною водою, інша — пити чай з малиною літрами. Але як відрізнити правду від вигадок?
Міф: грип — це просто сильна застуда
Застуда і грип можуть мати схожі симптоми, як-от кашель чи закладеність носа, але грип — це вірусне захворювання, а застуда може бути бактеріальною. Грип має гостріший початок із раптовим підвищенням температури, що може тривати кілька днів.
Міф: грип можна лікувати антибіотиками
Ні! Антибіотики борються з бактеріями, а не з вірусами. Тому проти грипу вони не діють. Їх можуть призначити лише для лікування ускладнень, якщо їх виявить лікар.
Міф: якщо ви не маєте хронічних недуг, грип вам не загрожує.
Це неправда! Вірус може заразити кожного, незалежно від віку та стану здоров’я. Люди з хронічними недугами частіше мають ускладнення грипу. Будьте уважні й не ризикуйте здоров’ям інших, якщо маєте симптоми.
Міф: промерзнеш — захворієш на грип
Ні, переохолодження не спричиняє грип. Але якщо ви змерзли чи промокли, імунітет може ослабнути, і тоді вірус матиме більше шансів «підчепитися».
Міф: грип передається лише через кашель або чхання
Грип можна підхопити не тільки повітряно-крапельним шляхом. Достатньо доторкнутися до поверхні, де побував вірус, а потім — до свого обличчя. Тож часто мийте руки та не чіпайте свої очі, ніс і рот.
І авжеж, найкращий спосіб дізнатися, як почуватися краще, — звернутися до лікаря!