Кам’янка-Бузька ДПІ інформує!

Дата: 03.01.2024 15:07
Кількість переглядів: 43

Фото без описуПро проведення сеансу телефонного зв'язку «гаряча лінія»

    У Центрі обслуговування платників Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи через Електронний кабінет.  

На запитання абонентів відповідали фахівці інспекції.  

Під час сеансу телефонного зв’язку платників цікавили питання подання податкової декларації про майновий стан і доходи з метою використання права на податкову знижку за 2022 рік за допомогою Електронного кабінету. Платники  цікавилися особливостями подання документів для отримання податкової знижки за навчання дітей, страхування життя самих платників податків та членів їх сімей, витрат, пов’язаних з репродуктивними технологіями.

Крім того, додзвонювачі цікавились можливістю одержати довідки про доходи за 2022 рік в електронному вигляді через Електронний кабінет, як дізнатись про стан розрахунків з бюджетом.

Надано роз’яснення, що для подання декларації громадяни можуть скористатися Електронним кабінетом платника або мобільним застосунком «Моя податкова». При цьому Лілія Дика наголосила, що для роботи з цими сервісами також необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу. 

Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS!

Також, платники податки цікавились реєстрацією ПРРО через Електронний кабінет. Надано роз’яснення, що реєстрація програмних реєстраторів розрахункових операцій здійснюється на підставі заяви про реєстрацію ПРРО за формою № 1-ПРРО (J/F1316602). Така заява подається в електронній формі через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій. З інструкцією щодо заповнення форми № 1-ПРРО через Електронний кабінет можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/.

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації, ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Після включення ПРРО до Реєстру такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

Платникам були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства та рекомендовано, також, застосовувати новий сервіс від ДПС - мобільний застосунок «Моя податкова».  

Розрахунки у безготівковій формі: порядок проведення

    Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що на виконання вимог частини двадцять дев’ятої статті 38 Закону № 1591 «Про платіжні послуги» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова № 894).

Так, 1 січня 2024 року вступає в дію підпункт 2 пункту 1 Постанови № 894, який розширює коло суб’єктів господарювання, що в обов’язковому порядку мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги).

Постановою № 894 передбачено поступове запровадження обов’язку торговців забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги):

з 1 січня 2024 року – наявність POS-терміналів стає обов'язковою у населених пунктах з чисельністю від 5 тисяч населення; 

з 1 січня 2025 року – POS-термінали знадобляться у населених пунктах з населенням менш ніж 5 тисяч жителів;

Примітка: запровадження обов’язку відповідно до кількості населення не стосується торговців – фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть встановити POS-термінали з 1 січня 2026 року, незалежно від кількості населення.

Відповідно до Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги» торговцям забороняється:

у будь-який спосіб обмежувати право держателя електронного платіжного засобу обирати для здійснення розрахунків будь-який електронний платіжний засіб платіжних систем відповідно до абзацу першого частини двадцять восьмої цієї статті;

встановлювати будь-яку додаткову (супровідну) плату під час здійснення оплати за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв, у тому числі плату за використання певного електронного платіжного засобу, платіжного застосунку або платіжного пристрою;

встановлювати різні ціни на ті самі товари чи послуги у разі здійснення розрахунку за них у безготівковій формі порівняно з розрахунком готівковими коштами.

Водночас торговці мають право заохочувати покупця до використання певного електронного платіжного засобу для здійснення розрахунків.

У Кам’янка-Бузькій ДПІ платникам розповіли про електронні сервіси та новації податкового законодавства

  Як подати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді з метою реалізації права на отримання податкової знижки розповідали на зустрічі з платниками податків у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області

Платників інформували, що для подання декларації громадяни можуть скористатися Електронним кабінетом платника або мобільним застосунком «Моя податкова». При цьому для роботи з цими сервісами необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

Платникам рекомендовано використовувати застосунок «Моя податкова», за допомогою якого зручно в режимі реального часу дізнатися про наявність чи відсутність податкового боргу, подати податкову звітність, сплатити податки до бюджету, отримати повідомлення про нарахування земельного податку, мінімального податкового зобов’язання. Застосунок можна завантажити на телефон як на платформі Android, так і IOS.  

Крім цього, платникам Підгаєччини розповіли про основні зміни в податковому законодавстві, внесені Законом України № 3219. Наголосили на необхідності застосування фізичними особами підприємцями II-IV груп РРО або ПРРО у разі здійснення розрахунків з покупцями за готівку та зазначила, що відновлено застосування штрафних санкцій за порушення законодавства щодо застосування РРО або ПРРО. Суб’єкти господарювання можуть самостійно за власним бажанням обрати класичний або програмний РРО залежно від своїх функціональних потреб та фінансових можливостей.

Також платників цікавила податкова знижка для внутрішньо переміщених осіб та заповнення поля «Призначення платежу» у платіжних інструкціях при сплаті податків і зборів, щодо форми призначення платіжної інструкції згідно з стандартом ISO 20022.

Практикум з використання електронних сервісів ДПС провели у Кам’янка-Бузькій ДПІ

    Нещодавно заступницею начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Оксаною Солонинкою проведено практикум для громадян щодо подання декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки за навчання.

Фахівець розповіла про функціонал електронного сервісу Електронний кабінет, який створено для забезпечення належного сервісного обслуговування платників податків на вебпорталі ДПС України, і за допомогою нього платники податків можуть вести документообіг та сплачувати податки онлайн, не відвідуючи Центри обслуговування платників, що значно економить час та надає можливість уникнути черги. Також додала, що у випадку помилкового подання податкової звітності платнику податків необхідно: 

- до закінчення граничного строку подання такої податкової звітності подати податкову декларацію з ознакою «Звітна нова» та виправити помилки; 

- після граничного терміну подання такої податкової звітності та виникнення податкових зобов’язань, подати податкову декларацію з ознакою «Уточнююча».  

Також в ході заходу було проінформовано про мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС . Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS! 

 «Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем. 

У розділі «Мої дані» застосунку можна отримати інформацію про: адресу реєстрації та фактичне місце проживання; обʼєкти оподаткування; обовʼязок сплатити суму грошового зобовʼязання (ППР); стан розрахунків з бюджетом. 

У розділі «Послуги» доступно: направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів; подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка). 

У розділі «Повідомлення» доступні: квитанції; відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків;інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору; листи контролюючого органу.

На практикумі розповіли і про податкову знижку для внутрішньо переміщених осіб за витратами на оренду житла.

Цікавила платників і тема заповнення поля «Призначення платежу» у платіжних інструкціях при сплаті податків і зборів, щодо форми призначення платіжної інструкції згідно із стандартом ISO 20022, а також реєстрація і використання РРО/ПРРО. 

Зустріч відбулася у форматі відкритого діалогу, де всі присутні мали можливість обговорити проблемні питання, висловити свої враження, зробити висновки.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано