Кам’янка-Бузька ДПІ інформує!

Дата: 20.12.2023 12:39
Кількість переглядів: 22

Фото без описуЩо ви втрачаєте, працюючи без укладення трудового договору?

      На це запитання заступницею начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Оксаною Солонинкою надано коментар-відповідь про те, що незадекларована праця – це не тільки порушення закону, а й втрата прав і гарантій для працівників.

Якщо працівник працює без трудового договору, то він не можете розраховувати на гарантовані оплачувані відпустки, лікарняні, компенсацію в разі нещасного випадку. Він також не має захисту від свавільного звільнення, зниження зарплати, перевантаження роботою. «Не дайте себе обдурити роботодавцям, які пропонують вам працювати без трудового договору, із зарплатою «в конверті» або за цивільно-правовими договорами. Вимагайте оформлення трудових відносин відповідно до закону! Задекларована праця – це ваше право і ваша вигода!»-наголосила фахівець.

Якісні консультації надають платникам у Кам’янка-Бузькій ДПІ

    Нещодавно начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора провів зустріч щодо подання звітності в електронному вигляді, під час якої платники отримали як теоретичні знання, так і практичний досвід, у тому числі щодо заповнення звітності в електронному вигляді з метою реалізації права на отримання податкової знижки. 

Керівник ДПІ проінформував платників податків, що подати декларацію про майновий стан і доходи з копіями підтверджуючих документів можна віддалено через Електронний кабінет на сайті http://cabinet.tax.gov.ua або через мобільний застосунок «Моя податкова». 

«Моя податкова» – це безкоштовний застосунок, який забезпечує платникам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби. Мобільний застосунок надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та декларації, сплачувати податки. Його можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS. Для цього потрібно мати лише електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

Застосунок містить такі розділи: 

«Мої дані» – можна отримати інформацію про адресу реєстрації та фактичне місце проживання, об’єкти оподаткування, обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР),  стан розрахунків з бюджетом; 

«Послуги» – направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів, подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка); 

«Повідомлення» – доступні: квитанції, відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору, листи контролюючого органу.    

Частина сервісів застосунку доступна без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку. Інші сервіси доступні після ідентифікації будь-яким файловим КЕП або хмарним КЕП – ДіяПідпис, SmartID тощо.  

Крім того, щоб швидко і зрозуміло дізнатися про особливості податків і зборів, функціонал електронних сервісів пропонує розділ вебпорталу ДПС «Онлайн-навчання» за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

Робота ДПС активно спрямована на розвиток онлайн-сервісів, щоб зробити максимально зручними свої послуги для платників податків. 

Також Тарас Печора коротко розповів про основні зміни в податковому законодавстві, внесені Законом України № 3219. Наголосив на необхідності застосування фізичними особами підприємцями II-IV груп РРО або ПРРО у разі здійснення розрахунків з покупцями за готівку та зазначив, що відновлено застосування штрафних санкцій за порушення законодавства щодо застосування РРО або ПРРО.

Звернув увагу, що суб’єкти господарювання можуть самостійно за власним бажанням обрати класичний або програмний РРО, в залежності від своїх функціональних потреб та фінансових можливостей.

Учасники зустрічі отримали рекомендації та цінні знання, які допоможуть їм ефективно працювати в правовому полі та дотримуватися законодавства.

Консультації із застосування РРО/ПРРО та з інших питань оподаткування надають фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ

   Під час зустрічі з платниками податків працівники Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області фахово роз’яснюють новації податкового законодавства, зокрема, щодо Закону №3219.

Наголошують на необхідності застосування фізичними особами підприємцями II-IV груп РРО або ПРРО у разі здійснення розрахунків з покупцями за готівку та нагадують, що відновлено застосування штрафних санкцій за порушення законодавства щодо застосування РРО або ПРРО.

Звертають увагу, що суб’єкти господарювання можуть самостійно за власним бажанням обрати класичний або програмний РРО, залежно від своїх функціональних потреб та фінансових можливостей.

Також інформують платників про можливість проведення звірки нарахування майнових податків, а також доводять до відома, що до 31 грудня поточного року скористатися правом на отримання податкової знижки..

Крім цього, розповідають про електронні сервіси ДПС, зокрема, Електронний кабінет платника та застосунок «Моя податкова», за допомогою яких можна в режимі реального часу провести звірку по платежах до бюджету, дізнатись про наявність чи відсутність податкового боргу, сплатити податки до бюджету тощо. За допомогою приватної частини Електронного кабінету можна подати податкову звітність в електронному вигляді, автоматично перевірити заповнену звітність на наявність арифметичних помилок та оновлення версій форматів документів, які є підставою для нарахування і сплати податків. Також у Електронному кабінеті платник може переглянути особисту інформацію-реєстраційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом.  

Комунікаційна податкова платформа – допомога бізнесу у вирішенні проблемних питань

    Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що для оперативного зворотного зв’язку з платниками  податків працює Комунікаційна податкова платформа.

Звернення від представників інститутів громадянського суспільства і бізнес-асоціацій приймаються за електронною адресою tr.ikc@tax.gov.ua 

Є нагальні питання стосовно податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, чи маєте пропозиції щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою – звертайтесь на комунікаційну платформу!

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано