Роз’яснення щодо правових наслідків при перейменуванні вулиць.

Дата: 20.01.2023 09:42
Кількість переглядів: 359

Відповідно до вимог Порядку ведення словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, до словника вулиць населених пунктах Кам'янка-Бузької ТГ, 10 листопада 2022 року внесено наступні відомості:

  • м. Кам'янка-Бузька - вул. Мічуріна перейменовано на вул. Симиренка В., вул. Павлова перейменовано на вул. Винниченка, вул. Пушкіна
    перейменовано на вул. Кравчука Р.;
  • с. Зубів Міст - вул. Колгоспна перейменовано на вул. Весняна;
  • с. Прибужани - вул. Хомина перейменовано на вул.Вишнева;
  • с. Руда - вул. Колгоспна перейменовано на вул. Сонячна.

  З метою уникнення непорозумінь надаємо роз’яснення щодо правових наслідків при перейменуванні вулиць та провулків.

  Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування, тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.

  У той же час, із власної ініціативи або в разі необхідності (продаж, дарування, тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулися зміни в назві вулиці (площі, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у разі зміни назви чи перейменування вулиці (площі, провулку тощо) відповідно до рішення Кам’янка-Бузької міської ради.

  У разі необхідності здійснення нотаріальних дій із нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо), у міській раді у відділі організації надання адміністративних послуг (ЦНАП) Кам’янка-Бузької міської ради (м. Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності, 20А) можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і цією довідкою нотаріус видає новий правовстановлюючий документ із новою назвою вулиці.

  Відповідно до п. 16 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, у разі прийняття рішення про перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), адміністративно-територіальних одиниць зміни до реєстру територіальної громади вносяться на підставі відповідних актів із збереженням попередніх даних та подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи ДМС з передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку.

  Крім того, актуалізація даних про місце реєстрацій особи у документах, в яких зазначають відомості про місце проживання /перебування особи, можлива за її зверненням (або її представника).

  Звертаємо увагу на те, що реєстраційний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано