A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кам’янка-Бузька об'єднана територіальна громада
Львівська область, Кам’янка-Бузький район

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує!

Дата: 19.02.2021 11:05
Кількість переглядів: 38

 

Нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області. На питання платників відповідала  ГДІ Камянка-Бузької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Руслана Браташ.

Наводимо найцікавіші запитання та відповіді на них.

 

Чи  потрібно застосовувати касовий апарат на всіх господарських одиницях підприємцю – платнику єдиного податку, який здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів лише в одній із господарських одиниць, а на інших - супутні товари?

Якщо  підприємець – платник єдиного податку здійснює роздрібну торгівлю технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному лише в одній із господарських одиниць, то така особа зобов’язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх структурних підрозділах, зокрема, застосовувати РРО або ПРРО, або РК та КОРО на всіх інших господарських одиницях незалежно від асортименту товарів, оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків – суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.

 

Яка послідовність дій має бути здійснена платником для реєстрації програмного  реєстратора розрахункових операцій?

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Мінфіну України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу від 01.06.2020 № 261).

 

В яких випадках фізичні особи зобов’язані подати річну декларацію?

 Фізичні особи зобов’язані подати декларацію у випаду отримання доходу:

  • від особи, яка не є податковим агентом;
  • від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;
  • від операцій з майном відповідно до статей 172 - 173 ПКУ (відчуження майна);
  • від операцій з інвестиційними активами;
  • з іноземних джерел;
  • від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових або немайнових прав від осіб, які не є членами сім'ї першого та другого ступеня споріднення;
  • від відчуження рухомого за ухвалою суду, згідно з якою прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно;
  • від відчуження нерухомого за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на нерухоме майно;
  • у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням;
  • у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року;
  • у вигляді благодійної допомоги у сумі, що перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати;
  • у вигляді цільової благодійної допомоги, не використаної та не поверненої благодійнику в строки, визначені законодавством у вигляді нецільової благодійної допомоги;
  • від продажу власної продукції тваринництва, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
  • від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га;
  • суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору при отриманні зазначених доходів від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи, що отримуються іноземцем, який у звітному (податковому) році набув статусу резидента України;
  • інші доходи, крім зазначених у статті 165 ПКУ.

Також подати декларацію можуть особи для застосування права на податкову знижку, відповідно до статті 166 ПКУ.

 Чи можливо надіслати поштою податкову декларацію про майновий стан і доходи?

 Так, можливо. Декларація подається за місцем своєї податкової адреси в зручний для платника спосіб, а саме: особисто або уповноваженою особою (на це необхідна нотаріально завірена довіреність); надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису в порядку, визначеному законодавством.

 Які терміни подання декларації?

 До 30.04.2021 включно – громадяни, які зобов’язані подати податкову декларацію;

до 31.12.2021 включно – громадяни, які мають право на податкову знижку.

Зверніть увагу! Якщо платник податку вирішив надіслати декларацію поштою, здійснити таке відправлення потрібно не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

Якщо подавати декларацію в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування