Якщо з'явилися симптоми COVID-19!

Дата: 19.11.2020 15:31
Кількість переглядів: 750

Фото без описуЩо робити, якщо з’явились симптоми COVID-19 і чого робити не варто? Чи можливо підготуватись до ймовірної хвороби і яким чином? Такі питання ставлять найчастіше. Пропонуємо наступний алгоритм дій для пацієнта.

???? Що робити, якщо з’явились симптоми COVID-19 ?

1? Залишайтесь вдома на самоізоляції.

2? Подзвоніть своєму лікареві та опишіть симптоми. Окремо потрібно розповісти, чи були ви в контакті з людьми, які мають підтверджений COVID-19.

3? Запам’ятайте перший день появи симптомів захворювання.

Бажано вести на звичайному аркуші чи в смартфоні умовний щоденник, куди будете записувати ваші симптоми та зміни у стані кожного дня. Наприклад:

- виміряли температуру - запишіть результат;

- з’явився біль у горлі, кашель чи утруднене дихання - позначте, коли саме;

- втратили відчуття запахів та смаку - запишіть, в який день це відбулось;

- виміряли сатурацію - також запишіть показники;

- додались інші прояви, по типу тошноти, кишкових розладів тощо - запишіть.

Це потрібно для того, щоб контролювати захворювання у динаміці. Також лікар зможе оперативно призначити потрібний аналіз чи обстеження, зважаючи на зміни в самопочутті та тривалість захворювання.

4? Контролюйте температуру.

Збивати температуру потрібно, якщо вона досягла 38.5 одним із жарознижуючих засобів (парацетамол, ібупрофен тощо). Якщо температура не падає після прийому жарознижуючих засобів, потрібно повідомити про це свого лікаря ???? У разі різкого погіршення стану, вночі та у вихідні - телефонуйте 103 ????

5? Якщо маєте пульсоксиметр, міряйте сатурацію один раз на день. У разі погіршення стану - зранку та ввечері. Показники між 95-100% означають нормальний рівень кисню в крові. Якщо сатурація нижче 94%, краще повідомити про це свого лікаря.

6? Виконуйте призначення вашого лікаря.

Лікування - і ліки, і аналізи, і рентген - призначає ваш лікар. Пацієнт має виконувати його призначення. Навіть, якщо є нестримне бажання зробити певні обстеження самостійно чи купити антибіотики за порадою з інтернету.

???? Чого не можна робити, якщо з’явились симптоми COVID-19 ?

1? Робити КТ чи рентген відразу з появою перших симптомів.

????Результати такого дослідження жодним чином не вплинуть на призначення лікаря і не зможуть пришвидшити одужання.

???? Робити КТ чи рентген рекомендовано пацієнтам із важким перебігом хвороби, які мають конкретні клінічні показання до цього.

???? У жодній країні у протоколах лікування COVID-19 у разі легкого перебігу хвороби немає рекомендації робити КТ, аби подивитися на стан легень.

2? Приймати антибіотики, антикоагулянти, кортикостероїди, імуномодулятори за власним бажанням або для профілактики.

???? Антибіотики не діють на віруси. Їх призначає лікар, якщо бачить ознаки бактеріального ускладнення. Чому не можна самостійно призначати собі антибіотики вже розповіли чимало лікарів. Наприклад, лікарка-пульмонолог Світлана Гук https://bit.ly/38N9RV3

???? Антикоагулянти протидіють ризику виникнення тромбозу, але ці препарати призначає виключно лікар і лише, отримав результати аналізів (загальний аналіз крові, коагулограма та д-дімер або маркер тромбоутворення).

???? Кортикостероїди не можна використовувати для лікування COVID-19 у пацієнтів, які не потребують кисневої підтримки.

???? Наразі позитивний вплив імуномодуляторів на вірус COVID-19 є сумнівним.

???? Кілька важливих організаційних порад.

???? Згадайте, чи уклали ви та ваші рідні декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Знайдіть контакти амбулаторії чи центру надання первинної медичної допомоги, де працює ваш лікар. Подзвоніть туди, щоб уточнити графік прийому лікаря та контакти, за якими телефонувати у разі підозри на COVID-19.

???? Якщо ваш лікар звільнився, необхідно обрати іншого лікаря, який, наприклад, працює в цьому закладі, або в будь-якому іншому.

???? В ідеалі ви маєте обрати такого лікаря ПМД, якому довіряєте. Або завчасно подбайте про те, щоб мати контакти такого лікаря, якому ви довірити власне лікування або лікування ваших рідних.

???? Залиште під рукою усі корисні контакти: номер телефону сімейного лікаря, номери телефонів гарячої лінії у вашій області, номери найближчих аптек, сервісів доставки, номер сусідки, якщо мешкаєте самі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано