Підвищення пенсійних виплат з травня 2020 року.

Дата: 12.05.2020 17:32
Кількість переглядів: 611

Фото без описуЧастиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон1058) передбачено здійснення щорічного перерахунку пенсій ,так званої індексації, у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати ,з якої сплачено страхові внески і яку враховують для обчислення розміру пенсії.
 

Розмір, дата і порядок такого збільшення визначаються в межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України. Це визначено в Постанові Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», якою внесено зміни до застосованого 2019року Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 20.02.2019р. №124 (далі- Порядок124).
Пунктом 2 Постанови 251 встановлено, що 2020 року перерахунок пенсій згідно з Порядком 124 здійснюється із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати(доходу), з якої сплачено страхові внески і яка враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. Якщо розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії зазначеного в цьому пункті, не досягає 100грн., встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.
Перерахунку підлягають пенсії, обчислені:
-за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,
-відповідно до статей 54 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист
громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі-Закон
796) у розмірі відшкодування фактичних збитків;
-пенсії по інвалідності військовослужбовцям строкової служби та членам їхніх сімей у зв’язку з втратою годувальника , обчислені за Законом України « Про пенсійне забезпечення осіб , звільнених з військової служби, та деяких інших (далі- Закон 2262).

Водночас, якщо місячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень ,додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством( окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які одержують пенсію , призначену відповідно до Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої 28 зазначеного Закону (чоловіки- 35 років, жінки-30 років), не досягає 2100грн., таким особам надається доплата до пенсії в сумі , що не вистачає до зазначеного розміру. Ця доплата враховується під час подальших перерахунків
пенсії.
Варто нагадати:
* Розмір пенсії за Законом 1058 визначається з урахуванням індивідуальних показників особи, зокрема коефіцієнта страхового стажу і заробітку. Водночас застосовується величина оцінки одного року страхового стажу 1%( визначеного статтею 25 цього Закону на дату здійснення перерахунку пенсій).
* Розмір пенсії по інвалідності військовослужбовцям строкової служби визначається у відсотках(40-100% залежно від групи і причини інвалідності) від середнього заробітку з урахуванням індивідуального коефіцієнта заробітку особи.
* Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пенсії у зв’язку з втратою годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС обчислюються в розмірі відшкодування фактичних збитків (у відсотках) за формулою визначеною в Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 (далі- Порядок 1210).
Також варто наголосити:
Індексації підлягає розмір пенсії ( без урахування доплат , надбавок і підвищень), а не розмір пенсійної виплати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано