До відома голів ОСББ !

Дата: 26.07.2019 11:34
Кількість переглядів: 626

          АТ «Львівгаз» інформує Вас, що згідно з наказом Міненерговугілля від 10.05.2018 року № 250, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 травня 2018 р. за № 646/32098, визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від ЗО липня 1997 року № 35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 жовтня 1997 року за № 451/2255.

       На виконання цього наказу АТ «Львівгаз» з 01.08.2018р. припинив виконання робіт з планового технічного обслуговування і планового випробування на щільність внутрішньобудинкових газових мереж.

      Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон) управитель багатоквартирного будинку зобов'язаний забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває в його управлінні, та несе відповідальність за його експлуатацію. Управління майном може забезпечуватися як власними силами, так із залученням інших юридичних осіб. До послуг з утримання будинків і споруд (майна) відноситься обслуговування внутрішньобудинкових мереж,

         Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Міненерговугілля від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованими в Міністерстві юстиції від 08 червня 2015 року за № 674/27119 (далі - ГІБСГ),. зокрема пунктами 3.2 та 3.3 розділу III, на власників будинків покладений обов'язок бути відповідальними за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами та забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.

        Таким чином, виходячи із діючих норм Закону та ГШСГ, відповідальною особою за утримання та експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання є власник/управитель будинку, який повинен забезпечити зазначені функції самостійно або із залученням на договірних засадах сторонньої організації, яка має відповідний дозвіл Держпраці.

           На виконання вимог Закону України «Про ринок природного газу» від 09.05.2015р. №329-VII Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, була прийнята постанова від 30.09.2015р. № 2494, якою затверджений Кодекс газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРМ). Даний Кодекс ГРМ визначає взаємовідносини Оператора газорозподільних систем (яким є АТ «Львівгаз») із суб’єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.

        Згідно з положеннями п.4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ:

-межа балансової належності - точка розмежування газових мереж між суміжними власниками газових мереж за ознаками права власності чи користування, на якій відбувається приймання-передача природного газу;

-межа експлуатаційної відповідальності сторін - точка розмежування газових мереж за ознакою договірних зобов’язань з експлуатації окремих ділянок або елементів, яка встановлюється на межі балансової належності або за згодою сторін в іншій точці газових мереж.

Главою 5 Розділу III Кодексу ГРМ передбачений порядок визначення межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності.

            Відповідно до пункту І. глави 5 розділу III Кодексу ГРМ передбачено; «За відсутності акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін за об’єктами суміжних суб’єктів ринку природного газу (включаючи споживачів) Оператор ГРМ, до/через ГРМ якого підключені зазначені об’єкти, зобов’язаний в установлені законодавством строки здійснити заходи з укладання з їх власниками акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

             Власники (балансоутримувачі, управителі, інші особи), на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи гуртожитки (незалежно від того, є вони споживачами природного газу чи ні), укладають з Оператором ГРМ, до об’єктів газорозподільної системи якого підключені зазначені будинки/гуртожитки, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньобудинкових систем газопостачання».

             Таким чином, вказаними вище законодавчими нормами встановлено обов'язок АТ «Львівгаз» та власників, балансоутримувачів, управителів, інших осіб, на балансі чи в управління яких знаходяться багатоквартирні будинки (незалежно від того, є вони споживачами природного газу чи ні) укладати між собою акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, тобто такий обов’язок передбачено на законодавчому рівні.

           Крім того, зазначимо, що укладення акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності є необхідним для того, щоб з подальшому власники, балансоутримувачі, управителі мали змогу виконати вимоги п. З глави 5 розділу III Кодексу ГРМ щодо забезпечення належної експлуатації вказаних мереж згідно з чинним законодавством.

                АТ «Львівгаз» має значний досвід проведення робіт з технічного обслуговування систем газопостачання, навчений персонал, наявний інструмент, обладнання та спецтехніка, має відповідні дозволи здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж та газових приладів на договірних засадах, пропонує Вам укласти угоди з технічного обслуговування.

            На останок додамо, що ігнорування ГГБСГ є неприпустимим, оскільки газопроводи та споруди на них є об’єктом підвищеної небезпеки, а дотримання ПБСГ є певного гарантією надійності функціонування системи газопостачання, безпеки життя та здоров’я населення.

                

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано