КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кам’янка-Бузької міської ради
10 Листопада, 2023 р., 11:04
У деяких областях України почав поширюватися вірус гепатиту А. Розповідаємо про це захворювання та що робити у разі підозри гепатиту А
08 Листопада, 2023 р., 10:56
Як і всі хронічні захворювання, вони розвиваються роками, поволі, але незворотно, і залежать від багатьох чинників водночас. Передусім, від способу життя, і уже до нього додаються спадковість, самотність, соціальне становище та вид професійної діяльності.
07 Листопада, 2023 р., 10:43
Найпростіше, що можна зробити для здоров'я серцево-судинної системи, — стежити за тим, які продукти ти додаєш до свого раціону.
01 Листопада, 2023 р., 09:46
Антибіотики не допомагають при застудах! Вони руйнують клітинні стінки бактерій або блокують їхню здатність розмножуватися. А віруси – неклітинні організми, і в антибіотиків немає жодних механізмів впливу на них.
31 Жовтня, 2023 р., 09:36
Нещодавно у Вінниці було зафіксовано спалах вірусного гепатиту А та проводиться епідеміологічне розслідування. Гепатит А може передаватися через вживання забрудненої води або через вживання фруктів та овочів, які були промиті забрудненою водою.
27 Жовтня, 2023 р., 12:55
Гепатит А — це висококонтагіозна інфекція печінки, спричинена вірусом гепатиту А.
26 Жовтня, 2023 р., 09:29
Найбільш тривожний наслідок безконтрольного прийому антибактеріальних препаратів — антибіотикорезистентність. Тобто коли бактерії стають стійкими до антибіотиків. Вони адаптуються до викликів навколишнього середовища.
Неконтрольоване та неправильне призначення ліків «навчає» бактерію боротися з тим чи іншим антибіотиком, а іноді навіть з цілим класом. Наприклад, стійкість бактерій може виникнути, якщо людина п’є антибіотики «про всяк випадок» або не завершила повний курс лікування препаратом і це призвело до того, що певна кількість бактерій могла вижити та еволюціонувати. А потім, коли ви дійсно захворієте на, скажімо, бактеріальну пневмонію, антибіотик просто "не спрацює". І це може призвести до летальних наслідків.
Ми вже маємо антибіотикорезистентні бактерії. Наприклад, метициллинрезистентний золотистий стафілокок, який призводить до невиліковних пневмоній та сепсисів. А також Україна потерпає від резистентного до антибіотиків туберкульозу.
Що ми можемо зробити вже зараз?
Наприклад, не вимагати від свого сімейного лікаря антибіотиків, якщо ви маєте нежить, лихоманку та інші ознаки гострого вірусного респіраторного захворювання. Звісно, під час вірусного захворювання у людини можуть розвинутись бактеріальні ускладнення.️ Але вони мають специфічну симптоматику, яку повинен діагностувати лікар.
Якщо вам призначили антибактеріальні препарати, не варто припиняти їхній прийом раніше встановленого курсу, навіть якщо почуваєтеся краще.
Щоразу, коли ви п’єте антибіотик «про всяк випадок» або самостійно вирішуєте припинити курс достроково це додає шансів виникненню супербактерій. Це бактерії, які сформували стійкість до більшості антибіотиків, які уже винайшло людство.