Актуальне про податки.
Кам’янка-Бузький сектор обслуговування платників Львівської ДПІ роз’яснює: Відкрите спілкування з платниками: актуальне про податки
У центрі обслуговування платників відбулася чергова інформаційна зустріч із платниками податків, яку провів завідувач Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора
Під час заходу присутніх було ознайомлено з актуальними змінами у податковому законодавстві. Зокрема, обговорено важливе питання щодо можливості тимчасового звільнення від сплати податків для громадян, які проходять військову службу. Учасникам детально роз’яснено порядок уникнення виникнення податкового боргу в цей період.
Окрема увага була приділена питанню сплати майнових податків, зокрема, податку на нерухоме майно та земельного податку. Платникам нагадали про необхідність своєчасної сплати цих зобов’язань, що є запорукою уникнення штрафних санкцій та податкового боргу.
Крім того, під час зустрічі Тарас Печора наголосив на перевагах використання електронних сервісів ДПС, які значно спрощують процес подання звітності, отримання довідок та спілкування з податковою службою.
У ЦОП Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області – щоденні консультації для громадян
Фахівці Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ регулярно надають платникам податків кваліфіковані консультації з питань оподаткування, подання звітності, а також ознайомлюють відвідувачів ЦОПу із чинним податковим законодавством та його останніми змінами.
Так, платники звертаються за допомогою у підготовці та поданні звітності, приходять за довідками про доходи та про відсутність заборгованості з платежів, за витягами з реєстру платників єдиного податку тощо.
Фахівці Центру обслуговування на практиці демонструють переваги використання електронних сервісів ДПС «Електронний кабінет» та «Моя податкова», за допомогою яких також можна подати податкову декларацію. Ці сервіси прості й зручні в користуванні та дозволяють суттєво зекономити час платникам.
Інформаційна підтримка платників: у Кам’янка-Бузькому секторі обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області роз’яснювали порядок реєстрації програмного РРО
Під час нещодавно проведеного тренінгу чимало запитань стосувалися послідовності дій суб’єкта господарювання для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО).
Податківці детально роз’яснили, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається до ДПС у електронній формі.
Електронні форми заяв J1316605/F1316605 розміщені за покликаннями:
https://tax.gov.ua/data/material/000/006/58768/Forms_servis_yur.htm;
https://tax.gov.ua/data/material/000/006/58768/Forms_servis_fiz.htm
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє шляхом подання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО (J/F1391802).
На завершення спілкування податківиця нагадала, що для зручності користувачів в банері «Програмні РРО» розміщені:
керівництво користувача «ПРРО ДПС» для відповідних операційних систем: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha
форми ПРРО та інструкції щодо їх заповнення: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/;
відповіді на актуальні запитання користувачів: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/aktualni-zapitannya-vidpovidi.
Допомога мобілізованим ФОПам і декларування доходів: актуальні податкові питання обговорили в Кам’янка-Бузькому секторі обслуговування платників Львівської ДПІ
Завідувач Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора провів «гарячу лінію» на тему актуальних питань оподаткування.
Окрему увагу під час «гарячої лінії» приділили питанням, що стосуються мобілізованих фізичних осіб – підприємців. Зокрема, йшлося про можливість звільнення від сплати єдиного податку та єдиного внеску на період мобілізації, за умови подання відповідної заяви до податкового органу. Такі підприємці також можуть бути звільнені від відповідальності за несвоєчасну сплату податків або неподання звітності. За словами фахівця, податкова служба не має автоматичного механізму припинення нарахування податків навіть у випадку мобілізації підприємця. Якщо ФОП не подав заяву про припинення діяльності або не повідомив про мобілізацію, йому продовжують нараховувати єдиний податок та військовий збір (у разі перебування на спрощеній системі оподаткування).
Щоб отримати звільнення від сплати податків на період служби, мобілізований підприємець повинен подати до податкової за місцем реєстрації такі документи: заяву про звільнення від сплати податків; копію військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу за мобілізацією в особливий період.
У разі, якщо ФОП заздалегідь знає про майбутню мобілізацію, рекомендується завчасно подати заяву про припинення підприємницької діяльності. Якщо ж особу вже мобілізовано, документи можна передати до податкової через довірену особу або адвоката.
Нагадаємо: своєчасне інформування податкових органів дозволяє уникнути накопичення податкового боргу та непорозумінь, а також забезпечує дотримання норм чинного законодавства у теперішній час.