Колективний імунітет — щит від хвороб, який ми маємо тримати разом

Дата: 28.04.2025 09:19
Кількість переглядів: 20

Фото без описуЗа останні 50 років вакцинація населення врятувала сумарно понад 9 мільярдів років життя. У 2024 році дитина віком до десяти років має на 40% більше шансів дожити до наступного дня народження, аніж дитина, народжена 50 років тому. Загалом, за даними ВООЗ, вакцинація щорічно рятує близько 2–3 мільйонів життів від різних хвороб.

Що таке колективний імунітет?

Колективний (або популяційний) імунітет — це явище несприйнятливості окремої спільноти до певної інфекційної хвороби. Це своєрідний «щит», який захищає не тільки тих, хто отримав щеплення, а й тих, хто не може бути вакцинований через наявність медичних протипоказань. Таким чином,

колективний імунітет дозволяє забезпечити захист всього населення, включаючи його найбільш вразливі верстви.

Найяскравішим прикладом дії колективного імунітету є викорінення натуральної віспи. За 1940–1960 роки, до початку глобальної кампанії з ліквідації віспи, ВООЗ оцінила, що ця інфекційна вірусна хвороба забирає близько двох мільйонів людей щороку по всьому світу. Останній природний випадок віспи був діагностований у жовтні 1977-го. У 1980 році Всесвітня організація охорони здоров’я засвідчила глобальне викорінення хвороби.

Завдяки вакцинації була досягнута практично 100-відсоткова колективна імунізація, що сформувало колективний імунітет і зробило неможливим подальше розповсюдження вірусу.

Для досягнення колективного імунітету щеплення потрібно проводити згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Якщо не пам’ятаєте, чи були вакциновані, сімейний лікар допоможе скласти індивідуальний графік вакцинації з урахуванням мінімальних інтервалів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано