Люди, які живуть з ВІЛ, мають підвищений ризик розвитку депресії!

Дата: 22.04.2025 10:50
Кількість переглядів: 25

Фото без опису🧠 Люди, які живуть із ВІЛ, часто стикаються з емоційними труднощами, почуттям ізоляції та тривогою. Дослідження показують, що депресія серед таких людей зустрічається у два-чотири рази частіше, ніж серед загального населення, — і це не просто «поганий настрій» чи «втома», а серйозний розлад, що може суттєво впливати на якість життя.

Люди, які живуть з ВІЛ, мають підвищений ризик розвитку депресії через біологічні, психологічні та соціальні фактори.

🧬 Вірус імунодефіциту людини може безпосередньо вражати центральну нервову систему, викликаючи нейрозапальні процеси. Це впливає на рівень нейромедіаторів, зокрема серотоніну та дофаміну, що грають ключову роль у регуляції настрою.

Дізнавшись про позитивний ВІЛ-статус, багато людей переживають сильний емоційний стрес, що може призвести до почуття безнадії, тривожності та депресії, особливо якщо не знають про сучасні методи лікування ВІЛ-інфекції, які дозволяють жити повноцінним життям і знизити ризик передачі вірусу до нуля.

📉 Депресія може знижувати прихильність до антиретровірусної терапії; погіршувати якість життя і підвищувати ризик розвитку соматичних захворювань.

🩺 Розпочинати лікування ВІЛ-інфекції слід одразу після встановлення діагнозу. Перед початком лікування важливо обговорити з лікарем свій психоемоційний стан, а в процесі терапії — відверто повідомляти про будь-які зміни у настрої, мисленні чи самопочутті.

💊 Також важливо дотримуватися схеми лікування, регулярно приймати ліки, а ще чесно інформувати лікаря про вживання алкоголю, психоактивних речовин або інших медикаментів, оскільки вони можуть взаємодіяти з АРТ і впливати на ефективність лікування.

Якщо ви помічаєте у себе зміни настрою, втрату інтересу до звичних справ, пригніченість або тривожність, варто оцінити свій психоемоційний стан.

📝 Один із надійних способів зробити це — пройти тести від проєкту підтримки психічного здоров’я MH4U (https://tinyurl.com/yf9j4frm), які відповідають опитувальникам для пацієнтів PHQ-9* та GAD-7.

👨‍⚕️ Депресія — це хвороба, яку не вилікувати без допомоги фахівця, як не вилікувати хворий зуб без допомоги стоматолога. Тому не соромтеся звертатись до фахівця з психічного здоров’я — це може бути сімейний лікар, який пройшов навчання за програмою mhGAP.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано