Звіт діяльності КЗ "Центр надання соціальних послуг Кам'янка-Бузької міської ради за 2024 рік"

Дата: 17.03.2025 11:05
Кількість переглядів: 96

Звіт діяльності КЗ «ЦНСП Кам’янка-Бузької міської ради за 2024 рік»

       Для надання соціальних послуг в громаді з 02.05.2018 функціонував  КУ «Територіальний центр» Кам’янка-Бузької міської ради. З 01.01.2021року , за рішенням сесії Кам’янка-Бузької міської ради №32 від 17.12.2020 року  терцентр перейменовано в Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг».

     Штатна чисельність працівників станом на 01.01.2025року становить – 30,25 одиниць. Фактично працюючих – 26.

     На утримання установи на 2024  рік затверджено кошторисних призначень по загальному фонду у сумі 6580120 гривень:

  •  Заробітна плата - 5154257 грн .
  •  Оплату енергоносіїв призначення на рік складають - 190807 грн.
  •  Канцелярські та господарські видатки - 142080 грн.
  •  Інші поточні видатки – 44440 грн.

   Субвенція за надання соціальних послуг від Жовтанецької ТГ – 242698 грн.

   Використано станом на 31.12.2024 – 6362879 грн.

   Станом на 31.12.2024  надійшло власних коштів за надані платні  соціальні послуги ( відділення надання догляду вдома, послуги соціальної стрижки) – 182362 грн.

   Центр надає соціальні послуги різним категоріям населення:

  •  громадянам  які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги по місцю проживання в зв’язку з похилим віком, інвалідністю;
  •  сім’ї з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  •  учасникам та  сім’ї учасників АТО(ООС) та тих які безпосередньо приймають участь в бойових діях на захисті України, родинам загиблих, зниклих безвісти, полонених учасників війни;
  •  особи/діти з інвалідністю;
  • особам з інвалідністю в наслідок війни/бойових дій;

За зверненнями родин військовослужбовців що перебувають в зоні бойових дій надійшло 62 індивідуальних звернень, надано відповідні консультації та допомога.

     Центром надається 10 базових послуг з них за звітній період фахівцями з соціальної роботи та відділень надано послуг різним категоріям населення:

  • Інформування -  502
  • Консультування - 387
  • Представництво інтересів - 158
  • Соціальна профілактика - 62
  • Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у СЖО - 28
  • Соціальний супровід сімей в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування - 1
  • Кризове та екстрене втручання - 0
  • Соціально-психологічна реабілітація ( відділення комплексної реабілітації осіб з інвалідністю)  - 2152
  • Догляд вдома - 40428
  • Натуральна допомога - 732

З 01.10. 2024 року надається соціальна послуга – асистент дитини.

Відділення соціальних послуг за місцем проживання - на обслуговуванні протягом року перебувало 113 осіб. З них осіб похилого віку 108, осіб з інвалідністю 5 (місто – 72 особи, сільська місцевість – 41 особи).  

Особи які досягли 80+ річного віку – 48 осіб, 90+ років – 12 осіб.

На безкоштовному обслуговуванні -  86 осіб.

Платна основа – 17 осіб похилого віку.

Диференційована оплата – 10 осіб.

V – група рухової активності – 6 осіб похилого віку.

IV – 49 осіб.

Працівники допомагають підопічним у приготуванні їжі, прибиранні житла, закуповують продукти харчування, ліки, допомагають в обробітку присадибних ділянок і ін.

Щороку завдяки благодійникам (Компанія «Контіненталь Фермерз Груп» підопічні частково забезпечуються овочами в осінньо - зимовий період. Цього року отримано та видано - овочі  (картопля) –1,6 т

    За звітній період соціальними робітниками надано  -40428 послуг.

З них 1434 соціальні послуги на платній основі, на суму – 65511,48 грн.

Диференційована оплата – 909 послуг на суму – 27447,73грн.

Проведено планові перевірки щодо якості надання соціальних послуг. Складено 48 актів перевірок. За різними питаннями здійснено 23 виїзди до підопічних.

     За Рішенням виконавчого комітету надавалась послуга соціального супроводу та представництво інтересів особі похилого віку, яка потрапила у складні життєві обставини (безхатько).

Відділення натуральної та грошової допомоги – зареєстровано 924 особи в тому числі 209 внутрішньо-перемішені особи. За звітній період надано соціальних послуг 732 особам.

     Відділенням надаються послуги – соціальної стрижки, прання білизни, діє «кімната добра» (видача вживаного одягу, взуття, білизни, засобів гігієни), співпраця з благодійними фондами та організаціями для забезпечення потреб кризових категорій населення, ВПО, сімей СЖО, Захисників та Захисниць України, сімей загиблих, зниклих безвісти, полонених, воїнів, що отримали поранення під час захисту Батьківщини та їх сімей.

Безкоштовні послуги соціальної стрижки надаються слідуючим категоріям – демобілізованим учасникам АТО/ООС, ветеранам війни/ особам з інвалідністю які отримали поранення внаслідок війни, сім’ям загиблих , безвісти зниклих, полонених учасників війни (щосереди ), особам з інвалідністю І групи, підопічним одиноким громадянам похилого віку що знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальних послуг за місцем проживання.

За потреби здійснюються виїзди на дім ( інваліди І групи та особи похилого віку, які не виходять за межі подвір’я).

Проведено 22 акти обстежень матеріально-побутових умов внутрішньо-переміщених осіб.

        На базі відділення діє Пункт по прокату технічних та інших засобів реабілітації на безоплатній основі надано послуг 28 особам, видано в користування 40 засобів реабілітації.

 Послугу соціальної стрижки отримали 536 осіб (2414 послуг), з них 2260 послуг на платній       основі.

Інші послуги : прання білизни, дрібний ремонт, видача гуманітарної допомоги «Кімната добра» (одяг, взуття, постіль б.у.) – 216 осіб (935 послуг).

Проведено 6 актів обстежень матеріально-побутових умов внутрішньо-переміщених осіб.

Пунктом прокату технічних та інших засобів технічної реабілітації на безоплатній основі надано послуги  44 особам, видано в користування 61 засіб реабілітації.

Відділення комплексної реабілітації осіб/дітей з інвалідністю - надає реабілітаційні послуги дітям/особам з інвалідністю відповідно до індивідуальної програми реабілітації з раннього віку від 2 до 35 років.

За 2024 рік у відділенні отримали соціальні послуги 18 осіб/дітей,  них 2 дітей Жовтанецької ТГ.

Відділення надає соціально-реабілітаційні послуги:

  • індивідуальні та групові корекційні заняття з спеціалістами;
  • заняття для розвитку творчих здібностей та покращення емоційного стану з сенсорної інтеграції, музикотерапії, арт-терапії  тощо;
  • психологічні консультації та різноманітні тренінги для дітей та їх батьків;

лікувальна фізкультура.

  •  культурно-масові та   виховні заходи  до традиційних та календарних свят.

    Загальна кількість наданих послуг фахівцями відділення становить – 2152 послуги.

Логопед  – 611 корекційних послуг (занять) .

Вчитель - реабілітолог – 308 індивідуальних занять з соціально-побутової реабілітації та навчанні основних соціальних навичок.                                   Асистентом – вчителя реабілітолога  та завідувачем відділення проведено заняття по таких сферах розвитку:  емоційно-вольова,  фізична (розвиток дрібної та великої моторики), когнітивна, мовленнєва, соціально- побутова та освітня діяльність - 1233.

Фахівці із соціальної роботи.

     На даний час в реєстрі центру перебуває 43 сім’я, що опинилися в  складних життєвих обставинах та з ризиком потрапити у складні життєві обставини, у яких виховується 77 дітей.

    Виявлено та проводилась соціальна робота з 11 сім'ями СЖО в яких виховується 25 дітей.

    В зв’язку з мінімізацією складних життєвих обставин, позитивним вирішенням життєвих проблем, повноліттям дитини знято з обліку 16 сімей СЖО, в яких виховується 25дітей.

   Надійшло 133 індивідуальних звернення від мешканців громади, за якими надано 337 соціальних послуг (інформування, консультування, представництво інтересів).

   Прийнято, зареєстровано та опрацьовано 65 повідомлення стосовно сімей які опинились у складних життєвих обставинах, складено 65 актів оцінки потреб. З них 2 повідомлення Відділення поліції №1 ЛРУП ГУНП у Львівській області про вчинення домашнього насильства. Повідомлення опрацьовані.

   На виконання Закону України про запобігання і протидію домашньому насильству 2024 році проводилась робота з жінками і дітьми, які потерпіли від домашнього насилля. Профілактичною роботою охоплено 17 осіб, з них 8 дітей. Надавалися індивідуальні консультації, інформування постраждалих про можливість перебування у кризових центрах Львова і Трускавця, можливість отримання безкоштовних юридичних консультацій у фахівців з безоплатної вторинної правової допомоги та роботу громадської організації «Центр «Жіночі перспективи».

      За повідомленнями освітніх закладів , громадян, звернень начальника служби у справах дітей, інспекторів ювенальної превенції, старост старостинських округів спільно здійснювалось відвідування сімей. Проведено 27 спільних виїзди, складено акти оцінки потреб та умов проживання.

    Соціальним супроводом охоплено 22 сім’ї, з них 6 сімей опікунів.

Також проводилась профілактична робота з 13 сім’ями в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

     Проводилось соціальне супроводження прийомної сім’ї, в якій 2 дітей.

      Фахівцями Центру здійснено  перевірок  соціальних виплат при народженні (усиновленні) дитини - 5 .

     Фахівцями відділень ЦНСП проводиться безпосередня робота щодо надання соціальних послуг в межах компетенції закладу сім’ям з числа загиблих, безвісти зниклих, полонених учасників війни та АТО (ООС), військовослужбовцям які отримали поранення при захисті Батьківщини, діючим військовослужбовцям які перебувають в зоні бойових дій та їх сім’ям надаються консультаційні, інформаційні соціальні послуги , послуги представництва інтересів ( запити згідно звернень, витяги з державного реєтру безвісти зниклих осіб), проводиться робота щодо психологічної підтримки сімей. Завдяки співпраці з БФ надавались соціальні продуктові пакети, засоби індивідуальної гігієни, одяг (новий, б.у. за наявності) шкільне приладдя та солодощі до свят. Загалом охоплено соціальними послугами різного виду – 108 осіб (батьки, дружини, ветерани, військовослужбовці які отримали поранення) в них 52  дитини.

Діток сімей даної категорії дошкільного та шкільного віку запрошувалось на групові заходи (циркові вистави, екскурсії, відвідування літніх таборів, та поїздки за кордон).

 Для забезпечення потреб громадян вразливих категорій Кам’янка-Бузької громади Центр надання соціальних послуг співпрацює з благодійниками, благодійними фондами та організаціям такими як: БФ «Центр волонтерства Львів», БО БФ «Дій для України», ГО «Центр допомоги сім’ям учасників АТО», БФ «Перспектива Нова», БФ «Ти дієш» за підтримки українського хабу м. Перемишль «HOPE FOUNDATION», РДФ «Святого Володимира», БО «Карітас Жовква», БФ « Пікапи д

ля миру (р4р) , Фонд «Горіховий дім»,  БФ «Право на захист», Центр «Жіночі перспективи», Компанія «Контіненталь Фермерз Груп», «РакАгріколь», , мінімаркет «Родина», Мальтійська служба допомоги у м.Львів, Жіночий центр інтегральної опіки імені Ольги Ціпановської (прихисток).

    Від благодійників та фондів протягом року отримано – реабілітаційне обладнання, одяг/взуття б.у., овочі, солодощі, канцелярські товари, дидактичний матеріал та розвиваючі ігри. Зустрічі психологічної підтримки для вразливих груп населення.

    Отримано та видано на протязі року – соціальні пакети (продуктові набори) – 157 наборів, молочні продукти - 240 шт. ,засоби особистої гігієни - 49 уп., рушники -10 шт., набір постільної білизни – 4 коробки, картопля – 1600 кг., солодощі (різне) – 98 шт. та 10 кг., , видано одягу/ взуття та іграшки – 628 кг. 680г .

    Для відділення комплексної реабілітації осіб з інвалідністю закуплено бізібудиночки – 2 шт.

До Різдвяних свят благодійниками та фондами забезпечено потреби діток  пільгових категорій (сжо та осіб/дітей з інвалідністю, сім’ї загиблих, безвісти зниклих учасників війни, внутрішньо переміщених осіб) – надано 84 подарунки.

     Неодноразово за зверненнями підрозділів тимчасово розташованих на території громади надавалась гуманітарна допомога-  ковдри, спальні мішки, матраци, постільні комплекти б.у.

       Для вдосконалення та покращення знань щодо надання соціальних послуг в громаді, саморозвитку та самовдосконалення фахівці ЦНСП   брали  участь в   навчаннях он-лайн та офлайн семінарах та тренінгах, інформаційних форумах та отримали  8 сертифікатів за участь у навчанні та 4 сертифікати курсів підвищення кваліфікації "соціальна робота".

      За поточний рік спільними зусиллями працівників Центру для підтримки наших захисників в гарячі точки було відправлено більше 16 посилок ( вологі серветки, одяг, взуття, засоби індивідуального захисту), закуплено наповнювачі для індивідуальних аптечок ( кровоспинні засоби, ліки, ) , передано 8 індивідуальних аптечок бійця.

Директор                                                                    Любов ФІЛІМОНОВА

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано