Кам’янка-Бузький сектор управління ДПС інформує!

Дата: 23.01.2025 11:23
Кількість переглядів: 35

Фото без описуПодатківці розповіли представникам територіальних громад  про реформування ДПІ, проговорено питання швидкої комунікації, співпраці і про злагоджену роботу з платниками податків та громадян.

   Завідувач Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області  Тарас Печора провів робочу зустріч з представниками Жовтанецької  та інших територіальних громад.

Під час проведення зустрічей Тарас Печора звернув увагу на питання реформування державних податкових інспекцій та зміну місця обліку платників. Окрему увагу було приділено темі надходжень податків та зборів, адже в умовах сьогодення, одним із головних чинників для прискорення перемоги, є забезпечення всебічної підтримки держави, яка всі свої можливості спрямовує на зміцнення Збройних Сил України. 

Також Тарас Печора наголосив, що з 1 січня 2025 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2024 році. Було  акцентовано увагу на термінах подання декларації та подання її в електронній формі, скориставшись приватною частиною Електронного кабінету. Використання цього електронного сервісу скорочує час і витрати при поданні податкової декларації, мінімізує помилки при заповненні декларації, надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації в онлайн-режимі.

Податківець запевнив учасників зустрічей, що в ДПС завжди готові надати консультації та відповіді на питання, які виникають у територіальних громадах щодо податкового законодавства.

Кам’янка-Бузький сектор обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує:Електронний кабінет платника - сучасний та безпечний сервіс ДПС

Нещодавно в Кам’янка-Бузькому секторі обслуговування платників Львівської ДПІ  Головного управління ДПС у Львівській області провели тренінг з платниками податків.

Під час заходу податківці звернули увагу на подання звітності з використанням «Електронного кабінету платника» та розповіли про мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС.

Фахівці сектору зазначили, що для зручності платників на офіційному вебпорталі ДПС України функціонує безкоштовний електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (https://cabinet.tax.gov.ua), використовувати який можна цілодобово.

Зазначений сервіс надає змогу створити та надіслати до ДПС електронні документи: податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрацію платниками окремих податків, тощо. Крім того, платникам податків надано можливість отримати доступ до приватної частини електронного кабінету, де у режимі реального часу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Тут платник у режимі реального часу може отримати доступ до особистої інформації, тобто отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності, стан розрахунків з бюджетом.

Крім цього, розповіли про новий механізм підтримки бізнесу в умовах воєнного стану, який започаткувала Державна податкова служба України, проєкт «Територія високого рівня податкової довіри», а також про субсайт цього проєкту, на якому розміщено всю інформацію щодо ініціативи. Платники податків можуть дізнатися, як стати учасником проєкту, яким вимогам треба відповідати, які можна отримати переваги, перевірити власні показники, проаналізувати свою галузь.

На завершення розмови було наголошено, що з 1 січня 2025 року розпочнеться кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2024 році. 

Кам’янка-Бузький сектор обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує: триває деклараційна кампанія – 2025

   ГДІ Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Оксаною Солонинкою надано коментар-відповідь про те, що з 1 січня 2025 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2024 року.

Подавати декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за минулий рік та сплачувати відповідні податки і збори –конституційний обов’язок громадян та їх особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.

До випадків, за яких платники податку – фізичні особи зобов’язані самостійно обчислити суми податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військового збору, що підлягають сплаті до бюджету за результатами звітного податкового року шляхом подання до податкового органу податкової декларації, встановлених розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), відносяться:

окремі види оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування (підпункт 168.1.3 пункту 168.1 статті 168 Кодексу);

доходи, що отримуються від особи, яка не є податковим агентом (підпункт 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу);

іноземні доходи  (підпункт 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 Кодексу);

від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (стаття 177 Кодексу);

від здійснення незалежної професійної діяльності (стаття 178 Кодексу);

та в інших передбачених Кодексом.                    

Також зобов’язані подати декларації:

іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України, які мають відобразити у податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (підпункт 170.10.4 пункту 170.10 статті Кодексу);

платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (пункт 179.3 статті 179 Кодексу). 

Водночас, мають право подати податкову декларацію громадяни, які декларують право на податкову знижку.

Також зазначено випадки, за яких подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, відповідно до пункт 179.2 статті 179 Кодексу.

Це стосується платників, які отримали:

- доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з Кодексом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;

- доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до Кодексу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

- доходи у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу.

Також податкова декларація не подається у випадках, прямо передбачених Кодексом.

У разі якщо платник податку зобов'язаний подавати податкову декларацію відповідно до інших положень Кодексу, то в ній поряд з іншими доходами зазначаються доходи, передбачені пунктом 179.2 статті 179 Кодексу.

Форма податкової декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 року за № 1298/27743, зі змінами та доповненнями.

Відповідно до підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 Кодексу податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу.

Разом з тим звертаємо увагу, що відповідно до статті 166 Кодексу фізичні особи – платники податку при дотриманні вимог встановлених зазначеною статтею Кодексу мають право подати податкову декларацію для використання свого права на податкову знижку. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (підпункт 166.1.2 пункту 166.1 статті 166 Кодексу). Копії первинних документів, що підтверджують право на податкову знижку подаються разом з податковою декларацією (підпункт 166.2.2 пункту 166.2 статті 166 Кодексу).

Кам’янка-Бузький сектор обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує: З 1 січня реквізити рахунків для сплати платежів не змінилися

  Завідувачем Кам’янка-Бузького сектору обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарасом Печорою надано коментар-відповідь про те, що з 01 січня 2025 року реквізити рахунків для сплати податків, зборів, платежів та сум єдиного внеску не змінювалися.

Разом з тим, у 2025 році перелік бюджетних рахунків доповнено новими рахунками, відкритими Казначейством з метою реалізації положень Закону України від 04.12.2024 № 4113-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», про що ДПС вже повідомляла: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/856459.html .

Актуальні реквізити рахунків для сплати в 2025 році податкових платежів та сум єдиного внеску розміщені на вебпорталі Державної податкової служби України.

Щоб дізнатися реквізити рахунків для сплати платежів, платникам необхідно виконати такі дії:

1) зайти на вебпортал ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv ;

2) вибрати регіон та вид платежу, який потрібно сплатити.

Кам’янка-Бузький сектор обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує: Як доєднатися до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства

   Кам’янка-Бузький сектор обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує про дотримання платниками переліку вимог, які дають змогу доєднатися до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.

Зокрема, для юридичних осіб на загальній системі оподаткування:

- рівень сплати податку на прибуток повинен дорівнювати або перевищувати середній по галузі за останні 4 квартали;

- рівень сплати ПДВ має бути рівним або вищим від середнього по галузі за останні 12 звітних періодів;

- рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали, за умови наявності мінімум п’яти працівників;

Для резидентів Дія.Сіті:

- рівень сплати податків до бюджету повинен дорівнювати або перевищувати середній серед резидентів Дія.Сіті;

Для юридичних осіб – платників єдиного податку III групи:
- рівень сплати податків до бюджету повинен відповідати або перевищувати середній по галузі;
- рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали, за умови наявності мінімум п’яти працівників.

Для юридичних осіб – платників єдиного податку IV групи (сільгоспвиробники):
- від’ємне значення різниці між сумою МПЗ та сплаченими податками і витратами на оренду земельних ділянок;

- рівень сплати ПДВ має бути рівним або вищим від середнього по галузі за останні 12 звітних періодів;

- рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали, за умови наявності мінімум п’яти працівників.

Наявна власна площа земель (на праві власності/користування), орендованих земельних ділянок не менше 200 га або орендованої комунальної або державної власності не менше 0,5 га та виконання податкових зобов’язань зі сплати за землю та єдиного податку.

Для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування:

- рівень сплати ПДФО має бути рівним або вищим від середнього по галузі;

- рівень сплати ПДВ має бути рівним або вищим від середнього по галузі за останні 12 звітних періодів;

- рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали.

Для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку III групи:

- дохід перевищує 5,0 млн. гривень;

- рівень сплати податків до бюджету повинен дорівнювати або перевищувати середній по галузі за останні 4 квартали;

- рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали.

Спільні вимоги до всіх категорій:

- відсутність порушень строків подання звітності;

- відсутність рішення про включення до ризикових платників ПДВ;

- відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ;

- відсутність порушень граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями протягом останніх 12 місяців;

- відсутність санкцій до платника податків та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників;

- відсутність процедур банкрутства або припинення діяльності;

- відсутність громадянства держави, що здійснює збройну агресію проти України, у платника податків та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників;

- відсутність змін щодо основного виду економічної діяльності протягом останніх 12 місяців;

- відповідність критеріям залежно від обраної системи оподаткування;

- перебування на обліку в ДПС більше 1 року.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано