Чи зобов'язаний сімейний лікар приїжджати на виклик додому?
У Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженому МОЗ (https://bit.ly/3dCNVgx), зазначається, що первинна медична допомога надається під час особистого прийому пацієнта в медичному закладі.
Лікар може виїхати до пацієнта додому, але не зобов’язаний це робити лише тому, що пацієнту далеко їхати чи він не має коштів на поїзд. Рішення про виїзд ухвалює виключно лікар - з огляду на стан пацієнта і свою завантаженість. Наприклад, лікар може відвідувати пацієнтів, які фізично не можуть вийти з дому.
Крім того, лікар може надати консультацію телефоном чи за допомогою відеозв’язку. Знову ж таки, якщо вирішить, що це доцільно. Про правила дзвінків і повідомлень на особистий номер лікаря ми розповідали тут: https://bit.ly/3ocO8fd.
Наголошуємо, що у невідкладному стані слід дзвонити не сімейному лікарю, а на 103. Невідкладний стан — це раптове погіршення фізичного або психічного здоров’я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю та здоров’ю людини або її оточенню (хвороба, травма, отруєння тощо).
Також рекомендуємо почитати, що входить у список безоплатних медичних послуг у сімейного лікаря: https://bit.ly/3Gz9Fq9.