Кам’янка-Бузька ДПІ інформує!
Тренінги для платників – у Кам’янка-Бузькій ДПІ
Працівники Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області активно продовжують проводити тренінги для платників податків, під час яких роз’яснюють податкові новації, навчають реєструвати та застосовувати програмні реєстратори розрахункових операцій, адже підприємці, зокрема 2-4 групи спрощеної системи оподаткування, мають проводити розрахункові операції через РРО або програмні РРО.
Кам’янка-Бузька ДПІ звертає увагу підприємців на можливості використання безкоштовного ПРРО від ДПС. ПРРО – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС. Серед функціональних можливостей ПРРО від ДПС, основними є відкриття/закриття/автозакриття зміни; формування, реєстрація, видача чеків; додавання товарів/послуг у чек з номенклатури; друк та відправка фіскальних чеків покупцям на електронну пошту/месенджери; ведення довідників номенклатури (експорт/імпорт даних); ведення довідника ставок податків; використання сканера штрихкодів; додавання штрихкоду марки акцизного податку; різні форми розрахунку(готівкова/безготівкова/змішана); оформлення знижки/повернення товару на окремий товар/чек; формування та перегляд X-звіту, Z-звіту; відправка Z-звіту до фіскального сервера; перехід/вихід у/з режиму офлайн із можливістю збереження/передачі даних до фіскального сервера.
У Кам’янка-Бузькій ДПІ розповідають про програмні РРО
Фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області постійно консультують платників податків щодо новацій податкового законодавства. Так, надаються платникам «спрощенцям» детальні роз’яснення щодо обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.
Податківці розповідають платникам про можливість користуватися як апаратним, так і програмним РРО. ПРРО від ДПС України надається суб’єктам господарювання безкоштовно.
Для ознайомлення з роботою безкоштовного програмного РРО платникам пропонується відвідати банер «Програмні РРО» на офіційному вебпорталі ДПС України. За потреби надається практична допомога по встановленню ПРРО ДПС.
«Гаряча лінія» відбулася у Кам’янка-Бузькій ДПІ
Тема телефонного спілкування із платниками – застосування касових апаратів, програмних РРО суб’єктами господарювання, а також відповідальність за непроведення належних готівкових розрахунків, невидачу чеків. Цього разу на запитання платників податків відповідав начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора. Податківець вкотре нагадав основні податкові новації, які вступили в дію з 1 жовтня у зв’язку з набуваттям чинності Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
Посадовець наголосив, що даним документом відновлено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Тарас Печора нагадав, що суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції зобов’язані застосовувати традиційні касові апарати або програмні РРО. За його словами, програмні РРО можна безкоштовно отримати в податковій службі. Для цього суб’єкту господарювання необхідно отримати електронний підпис, зареєструвати господарську одиницю (подання форми 20-ОПП), встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності, це може бути комп’ютер, смартфон чи планшет. Наступний крок – реєстрація касового апарату (подання заяви 1-ПРРО) та касирів (подання форми 5-ПРРО). Надалі користувач може вводити товари, редагувати дані тощо. Після цього вже можна відкривати зміну, реєструвати розрахункові операції та відправляти електронні чеки.
Контакт-центр ДПС: у фокусі – надання максимальної кількості послуг для платників
Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що модернізований Контакт-центр ДПС продовжує збільшувати кількість послуг у зручних для платників форматах.
Так, зросла загальна кількість опрацьованих Контакт-центром ДПС дзвінків платників:
- у червні 2023 року опрацьовано 428,4 тис. звернень (червень 2022 року – 364,3 тис.);
- у липні 2023 року – 502 тис. звернень (липень 2022 року – 438,1 тис.);
- у серпні 2023 року – 575,6 тис. звернень (серпень 2022 року – 506,3 тис.).
Середній час очікування дзвінка:
- червень 2023 року – 97 с. (108 с. – у червні 2022 року);
- липень 2023 року – 85 с. (105 с. – у липні 2022 року);
- серпень 2023 року – 64 с. (108 с. – у серпні 2022 року).
За допомогою системних удосконалень доступність сервісу покращено з 27 % до 50 %.
Час маршрутизації скорочено на 50 %: від 2 годин 20 хвилин до 1 години 4 хвилин.
ДПС за підтримки EU4PFM продовжує працювати над покращеннями та забезпеченням якісного обслуговування громадян.
Отримання відомостей про доходи у смартфоні за 5 хвилин!
Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує про отримання відомостей про доходи в мобільному додатку «Моя податкова»!
Як це працює?
- Необхідно завантажити застосунок «Моя податкова» в App Store або Google Play;
- ідентифікуватися онлайн з використанням файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача;
- обрати «Отримати відомості про суми виплачених доходів» у розділі «Послуги»;
- вказати необхідний період, за який бажаєте отримати відомості;
- отримати результат за 5 хвилин.
Понад 28 тисяч користувачів, які вже завантажили додаток «Моя податкова», отримують послуги у смартфоні!