Сьогодні - Всесвітній день боротьби з астмою!
Бронхіальна астма проявляється по-різному. Симптоми можуть турбувати людину періодично або постійно. Іноді перші симптоми астми схожі з симптомами алергії чи бронхіту. Тому дуже важливо не займатися самолікуванням, а відразу звернутись до сімейного лікаря.
Внутрішньо переміщені особи можуть звертатись до лікаря, навіть без декларації.
На первинній ланці для пацієнта з підозрою або підтвердженим діагнозом бронхіальна астма безоплатними є такі послуги:
супровід та спостереження;
направлення до вузького спеціаліста – пульмонолога, алерголога – за потреби;
направлення на проведення лабораторних досліджень та інструментальних обстежень - за потреби;
призначення лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» (при встановленому діагнозі "бронхіальна астма").
Отже, якщо у пацієнта лікар первинки діагностував бронхіальну астму, то він може підібрати необхідну схему лікування. Ліки від цього захворювання пацієнти можуть отримувати за програмою «Доступні ліки» - безоплатно або з доплатою. Отримати їх можна за електронним рецептом сімейного лікаря, терапевта або педіатра в аптеці.
До речі, на час війни рецепт може бути електронний або паперовий. При відсутності світла або інтернету лікар випише паперовий рецепт на Формі рецептурного бланку №1. Паперовий рецепт лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою.
Якщо пацієнту, за рішенням сімейного лікаря, потрібна консультація лікаря-пульмонолога, алерголога чи додаткові обстеження, в такому випадку пацієнт отримає електронне направлення. За е-направленням консультація безоплатна. Для цього потрібно звернутись до будь-якого закладу охорони здоров‘я, який має контракт з НСЗУ на амбулаторну допомогу та необхідних спеціалістів та обладнання.
Напади астми можуть бути періодичними або постійними. Якщо у вас почався напад астми:
всіма силами намагайтеся зберігати спокій, бо паніка зробить тільки гірше;
скористайтеся своїм інгалятором із препаратом, який розширює бронхи;
стійте або сидіть прямо — таке положення допомагає збільшити потік повітря;
якщо дихання не покращується впродовж кількох хвилин після інгаляції або виникає сонливість — телефонуйте 103. У жодному разі не їдьте до лікарні самі. Поки “швидка” в дорозі, продовжуйте користуватися інгалятором.
Але зазвичай інгалятора достатньо, щоб контролювати напади.
Дбайте про себе та будьте здорові!