Фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проводять роз’яснення податкового законодавства серед відвідувачів ЦОП.

Дата: 19.03.2021 09:29
Кількість переглядів: 752

Фото без описуВідвідувачам ЦОП Кам’янка-Бузької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області податківці пояснюють, як отримати електронний цифровий підпис для його подальшого використання в Електронному кабінеті, як отримати довідку про доходи, не відвідуючи податкову, дізнатися про майнові податки та як сплати їх онлайн, або як за допомогою електронних сервісів перевірити свого бізнес-партнера.

Більш детально фахівці розповідають про новий електронний сервіс – «InfoTAX», який дає можливість платникам податків отримувати інформацію в режимі реального часу про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, про результати обробки документів, про строки подання звітності та сплати податків. 

Під час зустрічей розглядаються питання застосування програмних РРО відповідно до запроваджених новацій, надаються роз'яснення платникам податків щодо використання програмних РРО, а також етапи їх реєстрації та вимоги щодо застосування.

Також працівники податкової інспекції нагадують, що триває деклараційна кампанія. Громадяни, які отримали доходи у 2020 році не від податкових агентів, повинні надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2021 року, що також легко зробити через Електронний кабінет. Платники отримують вичерпні відповіді на всі поставленні запитання.

 

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує!

Про застосування РРО/ПРРО сімейними лікарями

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує про порядок застосування РРО такою категорією платників, як сімейні лікарі. З 1 січня 2021, відповідно до вимог Податкового кодексу України, при проведенні розрахункових операцій за надані платні послуги у сфері охорони здоров'я, в обов’язковому порядку мають застосовуватися РРО або ПРРО.

Разом з тим, законодавством передбачено, що РРО/ПРРО не застосовуються у разі здійснення розрахунків за надані платні послуги у сфері охорони здоров'я у безготівковій формі (з рахунку на рахунок), через банківські установи, та виключно через сервіси переказу коштів або за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування.

Тож, отримання сімейним лікарем коштів на власний рахунок не потребує проведення такої операції через РРО або ПРРО.

InfoTAX доповнено новими сервісами

ДПС продовжує створювати зручні сервіси у месенджерах Telegram та Viber. Так, для користувачів InfoTAX стали доступними нові сервіси автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування оцінки ступеня ризиків.

У підрежимі «аналітика» режиму «накладні» розміщено:

- показники  D і P для безумовної реєстрації податкової накладної;

- показники позитивної податкової історії – ППІ;

- критерії ризиковості платника податку.

InfoTAX – це зручно, швидко та доступно.

Нагадаємо, що за допомогою InfoTAX  можна отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, результати обробки документів, виникнення податкового боргу, строки подання звітності та сплати податків, інформацію СЕА ПДВ тощо.

Режим роботи магазину. Чи не треба погоджувати його з органами місцевого самоврядування?

Режим роботи закладів торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення, що не належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, може встановлюватися суб’єктами господарювання самостійно.

Місцеві органи влади не мають підстав вимагати від суб’єктів господарювання погоджувати режим роботи.

Орган місцевої влади може лише звертатися до суб’єкта господарювання з метою отримання від нього згоди на встановлення режиму роботи, проте, ні в якому випадку не вимагати від суб’єкта господарювання отримання будь-яких погоджень від органів влади.

Законом встановлений вичерпний перелік документів дозвільного характеру. Погодження щодо режиму роботи не закріплено Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру», а відтак і вимоги щодо його отримання є безпідставними.

Нарахування транспортного податку з фізичних осіб у 2021 році

Платниками транспортного податку згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ є об’єктами оподаткування.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Враховуючи, що з 1 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6000 грн – об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньо ринкова вартість яких становить понад 2 250 000 гривень.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен такий легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Нарахування суми податку фізичним особам здійснюється контролюючим органом за податковою адресою ( місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об’єкт оподаткування.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт, відповідно  п.п. 267.6.5 п. 267.6 ст. 267 ПКУ.

Відповідно до п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 ПКУ обчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об’єкт оподаткування.

При цьому податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум транспортного податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року) (п.п. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ).

Враховуючи викладене, контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення про сплату суми транспортного податку та відповідні платіжні реквізити фізичній особі – нерезиденту за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об’єкт оподаткування – легковий автомобіль, що перебуває у власності такого нерезидента.

Якщо фактичне місце проживання не відповідає місцю реєстрації, слід негайно звернутися до податкового органу для зміни місце реєстрації для сплати належної суми податку. За консультацією звертайтесь до Центрів обслуговування платників або ж до відповідальних за нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, телефони яких розміщені на сайті ГУ ДПС у Львівській області

Вирішили перейти на сплату єдиного податку? Подайте про це заяву

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управлінні ДПС у Львівській області нагадує, що підприємці, які вирішили перейти на сплату єдиного податку з II кварталу 2021 року, мають не пізніше ніж 16 березня подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує рокові переходу на спрощену систему оподаткування.

Попередньо бажано перевірити в Електронному кабінеті наявність податкового боргу, оскільки його відсутність - це одна з передумов застосування спрощеної системи оподаткування.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано