До уваги фізичних осіб! Детальніше про відстрочення боргу до 6800 гривень.

Дата: 26.01.2021 15:12
Кількість переглядів: 384

Фото без описуЗаконом України від 04 грудня 2020 №1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2» (далі – Закон № 10712-ІХ) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» доповнено пунктом 1 прим. 2  такого змісту: 

  • податковий борг платників податків - фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень, може бути врегульований у такому порядку;
  • сума податкового боргу (у тому числі штрафні санкції, пеня та проценти за користування розстроченням/відстроченням), що обліковувалася за такими платниками податків станом на 1 грудня 2020 року і залишилась непогашеною станом на дату надання відстрочення, може бути відстрочена до 29 грудня 2021 року;
  • відстрочення здійснюється контролюючим органом за місцем обліку платника податків - фізичної особи за його заявою;
  • відстрочення надається без нарахування процентів за користування таким відстроченням;
  • у разі погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного цим пунктом строку штрафні санкції і пеня, передбачені цим Кодексом, на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються, а застосовані (нараховані) коригуються до нульових показників;
  • у разі непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання визначеного цим пунктом строку, а також у разі її погашення після 29 грудня 2021 року, штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, нараховуються у загальному порядку згідно з вимогами цього Кодексу;
  • при наданні відстрочення згідно з цим пунктом норми статті 100 цього Кодексу не застосовуються".

При фактичній реалізації виконання цієї норми закону слід врахувати таке:

  1. Відстрочення буде здійснюватися лише платникам, які станом на 01.12.2020 мали податковий борг за усіма податками та зборами, що визначені у статтях 9, 10 Кодексу, загальна сума якого сукупно за усіма місцями обліку такого боргу не перевищує 6800 гривень, і який залишився несплаченим станом на дату подання ним заяви до органу ДПС.
  2. Платники податків – фізичні особи надають до територіального органу ДПС заяву про відстрочення у довільній формі з посиланням на                     Закон №10712-ІХ у будь-який зручний для платника спосіб. Якщо у платника податків наявний податковий борг, що обліковується у декількох територіальних органах ДПС (областях), заява надається до кожного такого органу окремо.
  3. При відстроченні згідно з пунктом 1 прим. 2підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не застосовуються положення статті 100 Кодексу.
  4. Якщо платник податків погасив суму відстроченого податкового боргу у повному обсязі раніше, ніж 29.12.2021, такий платник може подати до органу  (органів) ДПС заяву (заяви) щодо скорочення терміну відстрочення у зв’язку з достроковою сплатою.
  5. У разі непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання 29.12.2021 (включно), штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, нараховуються у загальному порядку згідно з вимогами Кодексу.
  6.  Особливо наголошуємо, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) не є податковим платежем та не підлягає відстроченню згідно з пунктом 12 підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано