Все про зміни у виплаті субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, які починають діяти з 1 жовтня.

Дата: 13.11.2019 12:42
Кількість переглядів: 1608

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами від 14.08.2019 Постанови КМУ № 807) після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи  з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, тобто усім діючим субсидіантам, які не мають заборгованості за комунальні послуги понад один місяць, (двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян(340,00грн.). Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Повторно із заявою та декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала комісія:

- орендарям житла;

- внутрішньо переміщеним особам;

- тим домогосподарствам, в яких з травня 2019 року відбулися зміни у складі сім’ї;

- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

- сім’ям, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати; 

- також особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

  Починаючи з жовтня поточного року виплату готівкових субсидій здійснюватимуть місцеві органи соціального захисту населення. Для цього Пенсійний фонд надасть виплатні реквізити (рахунки в уповноважених банках або почтові реквізити), на які пенсіонери отримують пенсію. 

       Тим, хто ще не на пенсії, виплата здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку. Але якщо субсидіант бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі - йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управління соцзахисту. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому є бажання одержувати субсидію готівкою. 

Одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках до надання інформації про платіжні реквізити, отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при зверненні за субсидією.

       Тим, кому призначено безготівкову форму допомоги, а це ті домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги, отримуватимуть субсидію виключно через Ощадбанк. 

Зимову субсидію управління соцзахисту почнуть розраховувати у жовтні на основі доходів, отриманих у 1-2 кварталах 2019 року.

                                                       

 

 

Також наголошуємо!

      Громадянам, що звертаються за призначенням субсидій, необхідно приділяти особливу увагу правильності заповнення декларації про доходи та майно. Під правильністю мається на увазі, перш за все, достовірність та повнота наданої  інформації, оскільки від цього залежить, чи матиме сім’я право на субсидію і в якому саме розмірі. Адже громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули б або могли вплинути  на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

    Контроль за правильністю призначення та виплати державних коштів здійснює управління соціального захисту населення безпосередньо, у тому числі і через соціальних інспекторів. Ви можете звертатися за інформацією щодо призначення допомог як до спеціалістів відділу прийому громадян (каб. №7 – тел. 2-45-53), так і до соціального інспектора (каб.№5 – тел. 2-44-91) за адресою: вул. Павлова, 2, м. Кам’янка – Бузька.

   Також,   з 1 жовтня 2019 р. стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з Постановою КМУ № 373 від 17 квітня 2019 р.    паралельно функціонуватимуть 2 системи надання пільг у грошовій формі:

  • Готівкова
  • Безготівкова 

Пільги не скасовуються. Вони будуть автоматично переведені в безготівкову форму. Готівкова форма – за бажанням пільговиків.

  • Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.

В такому разі вам не потрібно укладати додаткових угод, чи писати додаткові заяви, тобто Вам приходитиме квитанція з вже списаними коштами.

  • Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ “Ощадбанк” та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Також особа може отримати кошти через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

      Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час. Квитанція в свою чергу буде приходити із зазначенням повної суми оплати, а кошти, котрі передбачені Вам як пільга – надсилатись на Ваш особистий рахунок.

Отже, особи, котрі бажають отримувати кошти в готівковій формі – мають подати заяву в соцзахист до 15 квітня, і таким громадянам соцзахист буде нараховувати пільгу готівкою. В свою чергу пільговик, котрий отримав кошти, повинен сплатити за послуги самостійно, для відсутності заборгованості. 

     За детальною інформацією можна звернутись до спеціалістів відділу персоніфікованого обліку пільговиків (каб. №4 – тел. 2-47-35) за адресою: вул. Павлова, 2, м. Кам’янка – Бузька.

Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано