КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кам’янка-Бузької міської ради

13 Червня, 2023 р., 09:31
3035 заєстрованих випадків COVID -19 в громаді, з них:
12 Червня, 2023 р., 09:35
До уваги мешканців Кам’янка-Бузької ТГ!!!
12 Червня, 2023 р., 09:34
3035 заєстрованих випадків COVID -19 в громаді, з них:
09 Червня, 2023 р., 08:56
09 Червня, 2023 р., 08:55
3035 заєстрованих випадків COVID -19 в громаді, з них:
08 Червня, 2023 р., 09:28
Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай ГКІ спричинено бактеріями або вірусами, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою.
08 Червня, 2023 р., 09:27
3035 заєстрованих випадків COVID -19 в громаді, з них:
07 Червня, 2023 р., 09:07
#Ходьба – це чудовий спосіб покращити загальний стан здоров'я. Усього 30 хв. на добу здатні покращити серцево-судинну систему, зміцнити кістки, зменшити зайвий жир та підвищити м'язову силу та витривалість. Окрім того, ходьба допомагає мінімізувати ризик розвитку таких захворювань, як хвороби серця, діабет II типу, остеопороз та деякі види раку. Ходьба - малотравматична, потребує мінімального обладнання, її можна виконувати у будь-який час дня та у власному темпі. Вона є відмінною формою фізичної активності для людей похилого віку, з надмірною вагою або тих, хто давно не займався спортом. Поговоримо сьогодні, чому ж ХОДЬБА є такою корисною: Спалює калорії. Це допоможе схуднути, якщо ви маєте надмірну вагу. Ваше фактичне спалювання калорій залежатиме від декількох факторів, у т.ч. від швидкості ходьби, пройденої відстані, рельєфу місцевості (ви спалюватимете більше калорій, йдучи в гору, ніж на рівній поверхні). Зміцнює серце. Прогулянка не менше 30 хв./добу 5 днів на тиждень може знизити ризик ішемічної хвороби серця приблизно на 19%. Ризик ще дужче мінімізується, якщо ви збільшите тривалість чи відстань, яку ви проходите за добу. Зменшує рівень цукру у крові. Коротка прогулянка після їжі здатна знизити рівень цукру в крові. Невелике дослідження показало, що 15 хв. прогулянка 3-чі на день (після сніданку, обіду та вечері) покращує рівень цукру у крові більше, ніж 45 хв. прогулянка в інший час протягом дня. Полегшить біль у суглобах. Ходьба здатна захистити суглоби, у т.ч. коліна та стегна. Це тому, що вона допомагає змащувати та зміцнювати м'язи, що підтримують суглоби. Ходьба корисна для людей з артритом. Підвищить імунну функцію. Підвищить енергію. Коли ви втомлені, то прогулянка може стати для вас ефективним зарядом енергії. Вона збільшує потік кисню через тіло, підвищує рівень кортизолу, адреналіну та норадреналіну (гормони, що піднімають рівень енергії). Поліпшить настрій. Ходьба допомагає психічному здоров'ю. Дослідження показують, що це може допомогти зменшити занепокоєння, депресію та поганий настрій, підвищує самооцінку. Ходьба у швидкому темпі продовжує життя. Дослідники виявили, що ходьба в середньому темпі призводить знижує ризик смерті на 20%, у швидкому темпі - на 24%. Підтягує ноги. Ходьба зміцнює м'язи ніг. Чергуйте ходьбу з іншими видами крос-тренувань, такими як їзда велосипедом або біг підтюпцем. Ви також можете виконувати такі вправи, як присідання, випади та згинання ніг (для ще більшої тонізації та зміцнення м'язів ніг). Аби ваша ходьба була безпечною, дотримуйтесь цих порад: Прогулюйтесь у місцях, призначених для пішоходів. Шукайте добре освітлені місця. Якщо ви гуляєте ввечері або рано вранці, одягніть світловідбиваючий жилет або використовуйте ліхтарик, аби водії могли вас бачити. Носіть міцне взуття з хорошою підошвою та підтримкою склепіння стопи. Одягайте речі вільні та зручні речі. Пийте багато води до та після прогулянки. Наносьте сонцезахисний крем, аби запобігти сонячним опікам (навіть у похмурі дні).
07 Червня, 2023 р., 09:07
3035 заєстрованих випадків COVID -19 в громаді, з них:
06 Червня, 2023 р., 09:45
Коротка відповідь така: незалежно від сезону нам треба отримати стільки рідини, скільки саме нам потрібно саме зараз. Скільки – підкажуть відчуття, а маленьким дітям мають підказати дорослі. Довга відповідь наступна: наш водний баланс, тобто те, скільки води ми втрачаємо і маємо отримати ззовні, залежить від температури й вологості повітря, того, як ми одягнені та чим займаємося, що ми їли, чи ми нервували, як працюють наші нирки, чи немає діареї, які ліки ми вживаємо тощо. Універсальної вичерпної поради щодо кількості рідини, специфічно літньої, зимової чи демісезонної немає. Наша потреба в рідині може змінюватися щодня залежно від обставин, тож орієнтуватися передусім треба на свою спрагу. Дорослим людям з цим просто: хочете пити – пийте, аби не алкоголь і не солодкі газовані напої, шкідливі високим вмістом цукру. Не хочете пити – не пийте. Можна також зважати на інші сигнали тіла, зокрема сухість в роті, «ниття» під діафрагмою, помітний жовтий чи ще темніший колір сечі, відсутність сечовипускання довгий час. Дітям і старшим людям з водним балансом та спрагою складніше – вони можуть її не усвідомлювати, тому потребують нагадувань. Для дітей від року до чотирьох це приблизно 1 - 1.4 л, для дітей від чотирьох до шести років це 1.2 - 1.7 л. (Згідно з додатком 10 до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305) У дітей спрага може мати прояв раптової вередливості, плаксивості, апатії. В геть малих дітей, які потребують води, шкіра може втратити пружність. Можна також орієнтуватися на те, як часто дитина мочиться – якщо вона давно не ходила в туалет, то треба нагадати про воду. Дітей треба привчати передусім до води з її нейтральним свіжим смаком, аби вони не надто прагнули соків, чаю з цукром, а надто солодких газованих напоїв. Дитина завжди має мати при собі воду, а дорослі – нагадувати її пити. Пити під час їжі й після неї – можна і потрібно! Що ми старші, то гірше можемо розпізнавати сигнали тіла про спрагу. Буває таке, що люди уникають пиття, аби не вставати до вбиральні чи не підвищити тиск (підказка: тиск ми регулюємо не зневодненням, а ліками, що запобігають гіпертензії). Літнім людям потрібно також нагадувати регулярно робити кілька ковтків води, зробити пиття і відвідини вбиральні зручними та безпечними, а питання пиття і тиску обговорити з лікарем. Призвичайте себе та рідних мати при собі багаторазову пляшку з питною водою, де б ви не були і яка б пора року не стояла надворі. Вода – це запорука кращого самопочуття, засіб промити подряпину і взагалі питання виживання в разі екстремальної ситуації.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано