A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кам’янка-Бузька об'єднана територіальна громада
Львівська область, Кам’янка-Бузький район

Новий порядок підвищення кваліфікації освітян

Дата: 28.10.2019 12:23
Кількість переглядів: 143

Учителі вже найближчим часом зможуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педагогічної освіти, а й інші профільні курси. Відповідну постанову КМУ було прийнято, 21 серпня 2019 року, на засіданні Уряду. Документ визначає процедуру, види, форми, обсяг, періодичність та умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ усіх форм власності та сфер управління. Тепер учитель зможе через рішення педагогічної ради зарахувати собі вже пройдене поза межами ІППО навчання. Також передбачається, що з 1 січня 2020 року вчителі зможуть використовувати виділені державою на підвищення кваліфікації кошти та навчатися в обраних ними організаціях.

 Впродовж   місяця педагоги та керівники закладів освіти Кам'янка-Бузької ОТГ дискутували про процедури та механізми, як саме цей інструмент буде впроваджено. Круглі столи та зустрічі відбулися у кожному навчальному закладі. Заступник начальника відділу ОКТМС Петрик Тетяна у своїх виступах зазначала, що загалом з 2020 року механізм підвищення кваліфікації матиме такий вигляд:

1.Керівники закладів освіти після затвердження кошторису на рік оприлюднюють  загальний обсяг коштів, передбачений у цьому році на підвищення кваліфікації.

2.Протягом наступних 15 календарних днів з дня отримання зазначеної інформації кожен педагогічний та науково-педагогічний працівник, який має право на підвищення кваліфікації за рахунок зазначених коштів, подає керівникові пропозицію до плану підвищення кваліфікації на цей рік з інформацією про:

  • тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо);
  • форми;
  • обсяг (тривалість);
  • суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
  • вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безкоштовний характер послуги.

3.Педагогічна рада закладу розглядає та затверджує план підвищення кваліфікації на відповідний рік у межах коштів, затверджених у кошторису закладу освіти за всіма джерелами надходжень на підвищення кваліфікації на цей рік.

4.На підставі плану підвищення кваліфікації керівник закладу освіти (уповноважена ним особа) забезпечує укладання договорів між закладом освіти та суб’єктом (суб’єктами) підвищення кваліфікації про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації на відповідний рік.

У договорі сторони можуть прописати, де та як саме організовується підвищення кваліфікації:

  • за місцем провадження освітньої діяльності суб’єкта;
  • та/або за місцем роботи педагогічних та/або науково-педагогічних працівників;
  • за іншим місцем (місцями);
  • та/або дистанційно.

Економіст відділу ОКТМС, Уханська Н.В. проінформувала керівників, що джерелами фінансування підвищення кваліфікації будуть кошти державного, місцевих бюджетів, кошти фізичних та/або юридичних осіб, інші власні надходження закладу освіти та/або його засновника, інші джерела, не заборонені законодавством. Самостійне фінансування підвищення кваліфікації зможуть здійснювати: педагогічні  працівники закладів освіти, які працюють у таких закладах за основним місцем роботи і проходять підвищення кваліфікації поза межами плану підвищення кваліфікації закладу освіти; інші особи, які працюють у закладах освіти на посадах педагогічних працівників за суміщенням або сумісництвом.

Мазурок У.М., провідний спеціаліст відділу ОКТМС, підготувала рекомендації щодо методичного супроводу ходу підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Отже, із  старими підходами до підвищення кваліфікації покінчено.  Тепер подумаємо про те, що це можна зробити із захопленням.

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування