A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кам’янка-Бузька об'єднана територіальна громада
Львівська область, Кам’янка-Бузький район

Відбулася  дитяча науково-практична конференція на тему «Українські народні художні ремесла та промисли»

Дата: 05.06.2019 18:09
Кількість переглядів: 107

23 травня 2019 року у Центрі дитячої та юнацької творчості Кам’янка-Бузької міської ради відбулася  дитяча науково-практична конференція на тему «Українські народні художні ремесла та промисли». Її метою було ознайомити учнівську молодь із різними видами українських народних ремесел та промислів, спонукати вивчати, зберігати та відроджувати традиції української народної художньої творчості, які стали улюбленими та широко відомими не тільки у нашій країні, але й за кордоном.

Народні художні промисли є частиною історії і культури України. Вони є однією із форм народної художньої творчості. В Україні з покоління в покоління народні майстри передають своє ремесло, яке і донині ще існує і радує людей своєю чарівною принадою. Недарма мистецтво нашого народу визначене одним із найбагатших у світі.

Споконвіку народне декоративнее мистецтво розвивалося у двох напрямах: як домашні ремесла для потреб своєї родини, і як організовані промисли, в рамках яких створювали товари для продажу. В Україні здавна було багато народних ремесел, бо українці талановиті, винахідливі, мають добре розвинену художню уяву.

Із покоління в покоління передавалися в Україні унікальні процеси створення художніх виробів, таких як: глиняні та керамічні горщики, порцеляна, вироби з розписом, ювелірні прикраси, зброя, художнє ткацтво й вишивка різних регіонів України, різьблення по дереву, художній розпис по дереву і металу, а також багато іншого.

Видатна українська поетеса Ліна Костенко так писала про працьовитий український народ:

Тут люд осілий. Тут шанують труд.

І рух дають і кругові, і кросну.

Кують залізо із місцевих руд

І мають славу дуже розголосну.

Тут процвітало всяке ремесло. (Ліна Костенко)

У цікавій інтерактивній формі вихованці художньо-естетичного напрямку ЦДЮТ згадали різні види українських народних художніх промислів та ремесел, їх історичні осередки, назви творчих професій. Багато ужиткових речей народні майстри прикрашали орнаментом, який мав свій колорит і характерні регіональні особливості.

«Бабусина скриня» приготувала для учасників конференції цікаві експонати (вишитий рушник, писанки, намисто, кризу із бісеру, деркач, ляльку-мотанку, дерев’яну тарілку з розписом, керамічну кахлю та інші).Усі ці вироби виплекані руками великих майстрів. Вони передають красу й багатство національної культури, викликають незабутні емоції та зігрівають теплом щирої української душі.

Учасники дитячої науково-практичної конференції виступили із доповідями та підготували мультимедійні презентації: «Петриківський розпис» (Мар’яна Проць), «Косівська кераміка» (Антоніна Дунець), «Опішнянська кераміка» (Яна Валевська), «Яворівська дерев’яна забавка» (Голяницька Ярина), «Соломоплетіння» (Крочак Дмитро), «Лозоплетіння» (Мариновський Андрій), «Аплікація із соломки» (Костів Дмитро), «Ліплення із солоного тіста» (Дронь Марія), «Бісероплетіння»  (Біда Євгенія), «Писанкарство» (Шендерюк Тетяна), «Ляльки-мотанки» (Буяльська Софія), «Витинанки» (Вовк Олег), «Вишитий одяг» (Анна Морозова).

«Експерти» із народних ремесел були нагороджені грамотами ЦДЮТ за участь у дитячій науково-практичній конференції.

Участь у заході також взяли вихованці гуртка «Дивослово»: Софія Оліферчук, Софія Миколюк та Оля Демко, які прочитали вірші про килимарство, писанки та українські рушники; юні вокалісти: Катя Дацишин і Яна Іващук із гуртка «Дзвіночки», які подарували усім присутнім пісню «Рушничок для мами»; Оксана Задра,Софія Яцек та ансамбль «Зорепад» із села Батятичі, які майстерно виконали пісні «Вишиванка» та «А сорочка мамина біла-біла», а також Христина Шпік та Евеліна Трофімлюк, які затанцювали танець «Рушник».

Приємною несподіванкою конференції був виступ бібліотекаря «Публічної бібліотеки» та дитячої бібліотеки для дітей, яка вручила грамоти керівникам гуртків Василині Зінчук та Зоряні Литвин за співпрацю із бібліотекою та організацію виставок творчих робіт учнів.

 Народне мистецтво – це минуле в сьогоденні, жива традиція, ланцюг, що зберігає спадкоємність поколінь, народів, епох. Дуже важливо, щоб учнівська молодь долучалася до цих неповторних надбань української культури, вчилася розуміти народне мистецтво і примножувати ці скарби, створюючи вироби, які мають авторський дизайн, неповторний стиль, есклюзивний асортимент, а також безумовну історичну та художню цінність.

До конференції була організована виставка, експонати якої згруповані за трьома блоками («З бабусиної скрині», «З дідусевого двору» та «Творчість юних»), яка продемонструвала як і витвори народних майстрів, так і дитячі творчі роботи. І кожен виріб несе в собі добро, радість, тепло рук майстра і нестримну фантазію, яка захоплює і дорослих, і дітей, передає гостинність української душі.

Особливо приємно те, що багато із експонатів виставки були подаровані для закладу позашкільної освіти підприємцем Сергієм Новосадом, за що висловлюємо йому велику вдячність.

Нехай не міліє живе джерело українського народного мистецтва, нехай збагачується і примножується, збагачує наші душі добром.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування