A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Кам’янка-Бузька об'єднана територіальна громада
Львівська область, Кам’янка-Бузький район

Семінар-практикум

Дата: 31.10.2018 16:44
Кількість переглядів: 278

30 жовтня 2018 року у Центрі творчості дітей та юнацтва м. Кам’янка-Бузька відбулося розширене засідання зонального методичного об’єднання методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти Львівщини. Семінар-практикум був присвячений 100-річчю позашкільного руху в Україні та 65-річчю ЦТДЮ міста Кам’янка-Бузька, який було засновано у 1953 році як Будинок піонерів та школярів.

У семінарі-практикумі взяли участь 25 учасників: директори, методисти та керівники гуртків закладів позашкільної освіти Бродівського освітнього сектору, представники  відділу ОКТМС Кам’янка-Бузької міської ради та інших установ.

Гості міста із Львова, Бродів, Буська, Жовкви, Рави-Руської, Судової Вишні ознайомилися із закладом позашкільної освіти, напрямками та творчими об’єднаннями, які працюють у Центрі творчості дітей та юнацтва м. Кам’янка-Бузька, та їх досягненнями.

Директор ЦТДЮ Зоряна Сікорська привітала усіх учасників семінару-практикуму і представила стратегію розвитку позашкілля на Кам’янеччині в умовах децентралізації – реформи в країні, яка прагне досягнути прогресу.

Із презентацією «Від Софії Русової до Кам’янки-Струмилової» виступив директор Публічної бібліотеки Василь Івашків. У своїй доповіді він окреслив історичні події, які відбувалися в Україні на початку ХХ століття, про вклад Софії Русової у розвиток дошкілля та позашкілля Української держави, про знакові постаті Кам’янеччини: Олену Кульчицьку, Теодора Тальовського, Івана Левинського, Мирона Кордуби, Михайла Цегельського, про осередки позашкільного руху, які діяли в регіоні. Торкнувся також історії «Просвіти» та Народного Дому Кам’янки-Струмилової, побудованого у 1910-1912 роках на кошти громади міста, у приміщенні якого розташований зараз Центр творчості дітей та юнацтва Кам’янка-Бузької міської ради.

Нагадав усім присутнім той факт, що Кам’янка-Бузька є колискою українського театру. І в ознаменування 400-річного ювілею першої постановки інтермедій Якуба Гаватовича «Купив кота у мішку», «Найкращий сон» у 1619 році у м. Кам’янка-Струмилова заплановано провести театральний фестиваль, до якого можуть долучитися і творчі об’єднання закладів позашкільної освіти.

Із доповіддю «Листопадовий Чин: 100 років потому» виступила методист кабінету координаційно-методичної діяльності ЛОІППО Світлана Пітко. Вона розповіла про історичні події, які стали віховими: Листопадовий Зрив, утворення ЗУНР, День Злуки ЗУНР і УНР, найвизначніших політичних та громадських діячів того часу, який ознаменував початок української державності.

Про шляхи підвищення професійної компетентності педагога-позашкільника розповіла методист закладу ПО Людмила Осіпчук. Вона продемонструвала систему методичної роботи у ЦТДЮ та поділилася своїм досвідом.

Про формування екологічної культури педагогів та учнівської молоді та про свій досвід роботи з проблеми охорони довкілля розповіла методист ЛОЦЕНТУМ Наталя Дендюк. За допомогою наочних методів продемонструвала розподіл земельних ресурсів Землі, шкідливий вплив відходів життєдіяльності людського суспільства на природу та життя взагалі. Вона підняла питання сортування та утилізації сміття, які зараз гостро стоять у державі, зокрема на Львівщині.

Зоряна Литвин, керівник зразкової арт-студії «Колорит», виступила із презентацією «Творчість як спосіб перезавантаження», розповівши про свої досягнення з арт-терапії, яка став для неї провідною темою педагогічної діяльності. Арт-терапія – напрям в психологічній науці, т.з. лікування мистецтвом, поєднання творчості та психології, це екологічний, безпечний спосіб пізнання себе і світу, формування через творчу діяльність психологічних компетенцій, які необхідні кожній людині. Дитячий щирий малюнок – це творчість у чистому вигляді, де немає неправди, а є заглиблення у свою свідомість та процес пізнання себе і світу навколо.

Василина Зінчук, керівник студії дизайну «Креатив», продемонструвала відеоролик «АРТіЯ», який висвітлює досвід організації літньої творчої майстерні, яка стала тим сприятливим середовищем, де можна реалізувати свої теоретичні знання та творчі пошуки, втілити їх у практичну діяльність.

Солодкі сувеніри та коники із кукурудзяного листя для гостей виготовили вихованці гуртка «Сувенір» (керівник – Надія Лєбєдєва) та гуртка «Народні ремесла» (керівник – Надія Пшик).

Методичний захід, організований спільно з Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти Львівським центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, відділом освіти, культури, туризму, молоді та спорту Кам’янці-Бузької міської ради, продемонстрував потужний творчий педагогічний потенціал «адептів пошуку дитячої творчості» (за висловом В. Івашківа), який є в ЦТДЮ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як Ви оцінюєте роботу Кам'янка-Бузької міської ради ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування